Kierowcy, którzy mają prawo jazdy np. kategorii B i starają się o uprawnienia na ciężarówki lub autobusy, powinni zdawać tylko egzamin praktyczny. Z taką inicjatywą wystąpił poseł Paweł Szramka. Nie spotkało się to jednak ze zrozumieniem resortu infrastruktury i budownictwa. Przepisy nie zostaną zmienione.

„ Należy wskazać, że w większości przypadków poszczególne kategorie prawa jazdy osoby ubiegające się o uprawnienia do kierowania pojazdami robią w znacznych odstępach czasu (np. kat. B w wieku 18 lat, a następnie kat. A w wieku 35 lat). To powoduje, że najpierw szkolenie, następnie sprawdzenie wiedzy podstawowej z zasad ruchu drogowego przyczynia się do odświeżenia wiedzy, a poprzez to do lepszej znajomości aktualnych przepisów ruchu drogowego co prowadzi do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego” - odpisał na interpelację poselską Pawła Szramki Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.


Wygląda więc na to, że resort nie „wyjdzie naprzeciwko oczekiwaniom kierowców”, jak tego chciał Paweł Szramka.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0