Resort odpowiada Szramce. Powtórka z teorii jest potrzebna

stanowiska egzaminacyjne na prawo jazdy

Kierowcy, którzy mają prawo jazdy np. kategorii B i starają się o uprawnienia na ciężarówki lub autobusy, powinni zdawać tylko egzamin praktyczny. Z taką inicjatywą wystąpił poseł Paweł Szramka. Nie spotkało się to jednak ze zrozumieniem resortu infrastruktury i budownictwa. Przepisy nie zostaną zmienione.

„ Należy wskazać, że w większości przypadków poszczególne kategorie prawa jazdy osoby ubiegające się o uprawnienia do kierowania pojazdami robią w znacznych odstępach czasu (np. kat. B w wieku 18 lat, a następnie kat. A w wieku 35 lat). To powoduje, że najpierw szkolenie, następnie sprawdzenie wiedzy podstawowej z zasad ruchu drogowego przyczynia się do odświeżenia wiedzy, a poprzez to do lepszej znajomości aktualnych przepisów ruchu drogowego co prowadzi do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego” – odpisał na interpelację poselską Pawła Szramki Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Wygląda więc na to, że resort nie „wyjdzie naprzeciwko oczekiwaniom kierowców”, jak tego chciał Paweł Szramka.

jaz

6 komentarzy do “Resort odpowiada Szramce. Powtórka z teorii jest potrzebna”

    1. Kat B zasadniczo bardzo różni się od kat D. Kat B jest powszechna, kat A hobbystyczna a kat. D i C to kategorie zawodowe gdzie ta wiedza musi być przynajmniej uzupełniona po tych kilku latach od zdobycia kat B. Ja te rozumowanie MI jak najbardziej popieram.

  1. Ogólna tendencja kolejnych pokoleń kierowców to by było coraz łatwiej, coraz mniej wiedzy i umiejetnosći bo TRUD sobie biedacy zadadzą. Bylejakość i pójście po najmniejszej linii oporu to cecha coraz częstsza w dzisiejszym społeczeństwie.Do tego powszechne nie czytanie książek, szkoła która coraz mniej uczy i kretyńskie programy TV w stylu ” trudne sprawy”. W efekcie na kursach prawa jazdy mam coraz więcej debili i półdebili , którzy nie rozumieja co sie do nich mówi, nie potrafią notować i po 2 godzinach zapominaja wszystkiego.Więc ułatwiajcie dalej..Ale w sumie debilnym społeczeństwem łatwiej się kieruje co nie?

    1. Pingback: magic mushroom chocolate australia

Dodaj komentarz