Resort dalej analizuje. Postępami prac dzielić się jednak nie zamierza

Dopóki nie powstanie projekt ustawy o kierujących pojazdami, który będzie gotowy do przekazania do szerokich uzgodnień społecznych i międzyresortowych, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie ma zamiaru dzielić się postępami prac tzw. zespołu doradczego i resortowych urzędników.

Taką właśnie informację otrzymaliśmy pod koniec grudnia, kiedy zapytaliśmy resort o przyczyny zbierania danych związanych z infrastrukturą OSK, ceną za kurs i liczbą przeprowadzonych szkoleń. Pisaliśmy o tym na naszej stronie internetowej na początku poprzedniego miesiąca.

O jakie dane chodzi? Ministerstwo chciałoby wiedzieć jaki jest przeciętny koszt OSK, związany z wynajęciem placów manewrowych oraz pomieszczeń do przeprowadzania wykładów. Ale nie tylko. Resort interesuje także liczba przeprowadzanych szkoleń z podziałem na poszczególne kategorie prawa jazdy w 2016 i 2017 roku. Urzędnicy chętnie poznaliby także liczbę przedsiębiorców posiadających pomieszczenia do prowadzenia wykładów i place manewrowe na wyłączność. To nie wszystko. Organizacje branżowe, a raczej ich członkowie, mają podać koszty odbycia obowiązkowych warsztatów doskonalenia dla instruktorów oraz przeciętną cenę za kurs na poszczególne kategorie prawa jazdy.

– Obecnie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad dokładną analizą propozycji zespołu doradczego oraz nad przygotowaniem odpowiednich zapisów prawnych pozwalających na właściwe wprowadzenie ich w życie – mówi „Szkole Jazdy” Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. –  Do momentu powstania jednolitego i ostatecznego projektu, gotowego do przekazania do szerokich uzgodnień społecznych i międzyresortowych, MIB nie informuje o szczegółach analizy proponowanych rozwiązań. Wszelkie informacje w tym zakresie będą upublicznione wraz z rozpoczęciem procesu uzgodnień społecznych.

A kiedy to się stanie?

– Gotowy projekt zostanie przedstawiony po zakończeniu prac legislacyjnych i konsultacyjnych wewnątrz resortu oraz po uzyskaniu akceptacji szefostwa MIB w zakresie zaproponowanych kierunków zmian – mówi Huptyś.

Czyli dalej nie wiadomo kiedy. Zapytaliśmy także o częstotliwość spotkań tzw. zespołu doradczego, który stoi za częścią propozycji dotyczących zmian w szkoleniu i egzaminowaniu.

– Zespół doradczy spotyka się w miarę postępu prac i konieczności dyskusji merytorycznej. Ostatnie spotkanie odbyło się w listopadzie 2017 r. i na razie nie jest planowane kolejne – informuje Huptyś.

Jakub Ziębka

7 komentarzy do “Resort dalej analizuje. Postępami prac dzielić się jednak nie zamierza”

      1. Strach się bać co MI wymajstruje. Patrząc na grono doradcze oby sie nie ziścil czarny scenariusz. Prawda jest taka ze caly ten grajdol to kolko wzajemnej adoracji i WORD y nie pozwolą sie skrzywdzić,bo kto np.podniesie reke na perełkę polskiego systemu szkoleniowego w postaci placu manewrowego.

      2. Pingback: ทำความรู้จักกับ Fun88 คืออะไร ?

      3. Pingback: Conventional Tank Water Heater Repair Plumbers Near Me

Dodaj komentarz