Ranking WORD: najlepsze ośrodki szkoleniowe w Bydgoszczy

nauka jazdy

Na pierwszym miejscu znalazła się Szkoła Jazdy Arka-Plus. Egzamin na prawo jazdy zdało za pierwszym razem aż 54,5 proc. ich kursantów – informuje Gazeta Pomorska.

Na drugim stopniu podium znalazł się ośrodek Prestiż (44,8 proc. zdawalności). Tuż za nim uplasowały się firmy: Auto Start (43,8 proc.), Szkoła Jazdy Trans (41,9 proc.) i OSK Tornado (40,8 proc.).

Ranking obejmuje drugie półrocze ubiegłego roku. Obejmuje tylko pierwsze podejście do praktycznego egzaminu na kategorię B. Dane przekazał dziennikarzom Gazety Pomorskiej Urząd Marszałkowski w Toruniu.

 

8 komentarzy do “Ranking WORD: najlepsze ośrodki szkoleniowe w Bydgoszczy”

  1. zastanawiam się zawsze nad tymi rankingami,bo jeśli ośrodek ma 10 kursantów na np.pół roku i akurat 8 chłopaków którzy wcześniej jezdzili już coś autem i z takiego ośrodka zdaje za pierwszym razem połowa tych kur,tzn ma 50% zdawalności ,a drugi któy ma 10 i akurat kurs.którzy nigdy nie siedzieli za kółkiem i zdaje 2 za pierwszym razem tzn.,że ma 20% zdawalności? i to ma oznaczać ,że gorzej szkoli? te rankingi nic nie daja prócz zamieszania przyszłym kursantom.

  2. te rankingi to bzdura. Ośrodek na miejscu pierwszym ma zdawalność przykładowo 43 %, na miejscu dwudziestym: 36 %. Przy czym ośrodek na miejscu pierwszym ma siedzibę w mieście egzaminacyjnym a ośrodek na miejscu dwudziestym 20 km od miasta egzaminacyjnego. Osoby uczęszczające na kurs do ośrodka pierwszego to mieszkańcy miasta egzaminacyjnego znający topografię miasta na pamięć, osoby chodzące do ośrodka na miejscu 20stym dopiero poznają miasto. I wreszcie konkluzja; różnica w zdawalności 8 %, różnica w miejscach – 20. Na każde 100 osób 8 miej zdaje w tym drugim ośrodku – ale biorąc pod uwagę czynniki o których napisałem to tak naprawdę ośrodek na miejscu 20stym powinien być na miejscu pierwszym.

  3. Również uważam taki ranking za mało sensowny. Czy jest porażką dla szkoły, gdy kursant zda egzamin za drugim razem? Wydaje mi się, że więcej powie nam stosunek zdanych egzaminów do ogólnej liczby jakie się odbyły. Ponadto, już nie pamiętam gdzie wyczytałem informację, iż osoby które zdały egzamin na prawo jazdy za drugim podejściem, statystycznie są sprawcami najmniejszej ilości wypadków. Ale każdy liczy jak mu najbardziej pasuje, a opinię tworzą zadowoleni lub niezadowoleni kursanci 🙂

  4. tak dziala ranking.otwieram drugą szkołe jazdy o nazwie „kowalski”bis ktora siedzibę ma w tej samej szkole co „kowalski” jezdze z kursantem,rozmawiamy mowi ze 2 lata jezdzi bez prawka wiec wydaje mu zaswiadczenie ze szkoly „kowalski”bis bo prawdopodobnie zda za pierwszym razem-wystarczy ze oduczylem go kilku zbednych nawykow.znajduje 10 takich osób w roku i jestem na szczycie w rankingu.proste a skuteczne.pozdrawiam naiwnych którzy wala drzwiami i oknami do „czolowych szkół jazdy bez biura i siedziby tylko dlatego ze prowadzą w rankingu..

  5. Pingback: funny987

  6. Pingback: Sciences Diyala

Dodaj komentarz