Jak wygląda harmonogram działań WORD-ów w związku z procesem wprowadzenia nowego systemu teleinformatycznego? Czy są jakiekolwiek zagrożenia, że nowe egzaminy nie rozpoczną się w terminie? Co KSD WORD sądzi o kwestii pilotażowego dopuszczenia samochodów OSK na egzaminie w Zielonej Górze? To tylko kilka pytań, które w ostatnich tygodniach zadaliśmy prezesowi Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD Andrzejowi Szklarskiemu. Niestety, na żadne z nich nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Szkoda, bowiem zarówno sprawa nowego egzaminu, jak i zapowiadanego przez WORD Zielona Góra pilotażowego dopuszczenia samochodów szkoleniowych do egzaminu to obecnie najważniejsze dla branży tematy.


To nie pierwsza sytuacja, kiedy nadsyłane przez dziennikarzy naszego miesięcznika pytania odbijają się od sekretariatu. Naszym zdaniem, tego typu polityka KSD WORD nie służy społeczeństwu, które ma przecież prawo do rzetelnej informacji ? na przykład w tak ważnej kwestii, jak stan przygotowań WORD-ów do wejścia w życie ustawy o kierujących. Tymczasem tylko w ciągu ostatnich tygodni na łamach prasy mogliśmy zobaczyć tytuły kwestionujące założenie, że wszystko zakończy się w terminie. Co mają myśleć czytelnicy, którzy na stronach jednego z ogólnopolskich dzienników czytają: „Szykuje się egzaminacyjna prowizorka”, „Nowe egzaminy na prawo jazdy będą później” czy „WORD-y polegną”. Komu służy taka polityka informacyjna KSD WORD? Odpowiedź jest jedna - nikomu.


Krzysztof Giżycki, redaktor naczelny "Szkoły Jazdy"

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0