Do 23 września obie firmy spodziewają się zawiązać konsorcjum. Efektem porozumienia ma być jednolity system teleinformatyczny, z którego skorzystają wszystkie WORD-y.

Taka elektryzująca informacja została dzisiaj przedstawiona na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.


Na czym ma polegać porozumienie? Za stronę informatyczną systemu odpowiedzialna będzie Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Jej rozwiązania zostaną wdrożone w WORD-ach operujących do tej pory na rozwiązaniu ITS/Sygnity. Ma to się stać do końca listopada. Co z bazą pytań? Odpowiedzialność za nią weźmie ITS. Póki co obie firmy mają połączyć swoje bazy w jedną.


Do porozumienia zwaśnionych dotąd podmiotów doprowadził resort transportu. Tuż przed posiedzeniem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu ITS kupił od swojego dotychczasowego partnera - Sygnity prawa do swojego rozwiązania informatycznego. Miało to ułatwić negocjacje z PWPW.


W przyszłości planowane jest zawiązanie czegoś na kształt konsorcjum między ITS i PWPW, które miałoby startować w przetargach na ponowne wybranie systemu teleinformatycznego w WORD-ach.


-  Konsorcjum jest to skrót myślowy, chodzi bowiem o to, że zbliżamy się w końcu do rozwiązania kłopotów kompetencyjnych - mówi rzecznik prasowy PWPW Arkadiusz Skłodkowski. - Teraz obie strony muszą wypracować szczegółowe stanowisko. Na komisji powiedziane zostało, że my sprawy informatyczne zostaną przy nas, natomiast na podstawie pytań, które powstały do tej pory po obu stronach, ITS ma przygotować pytania. Pełny nadzór nad tymi pytaniami ma mieć ministerstwo.


Rzecznik PWPW nie chciał się wypowiedzieć, czy przyjęte rozwiązanie będzie dla spółki w pełni korzystne, jednak zaznaczył, że zaproponowany podczas spotkania prostszy podział kompetencyjny jest na pewno łatwiejszy do nadzorowania.


- Jest to powrót do rozwiązania, jakie miało być wcześniej. Na początku jeden podmiot miał się zajmować sferą IT, a drugi sprawami merytorycznymi. Dopuszczono jednak do konkurencji. Teraz wracamy do prostszego układu, a to zawsze jest zdrowe.


jaz, mp

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0