Przybyło frustratów na naszych drogach

Agresywna jazda za kierownica to zjawisko, które codziennie występuje na polskich drogach i ciężko znaleźć kierowcę który nie był choć raz świadkiem takiego wydarzenia w ostatnim czasie.

Pierwsze trzy miesiące nowego roku pokazały, że liczba agresywnych kierowców w stosunku do tego samego okresu w 2018 roku niemalże się podwoiła. ITS przeprowadził badania z których wynika, że psychika polskiego kierowcy nie jest w najlepszej formie. Efektem tego jest liczba wystawionych mandatów i odebranych praw jazdy za jazdę niezgodną z obowiązującymi przepisami.

Przez ostatnie trzy miesiące bieżącego roku uprawnienia do kierowania pojazdem straciło 8 300 kierowców. Wysoka liczba jest wynikiem przekraczania prędkości o 50km/h więcej w obszarze zabudowanym niż jest to dopuszczalne według przepisów.

Z jednej strony nie lubimy agresywnej jazdy u innych, a często sami tak jeździmy. Taki paradoks w którym obwiniamy wszystkich tylko nie samego siebie. Na całe szczęście niektórych hamują policyjne i nie tylko policyjne wideorejestratory.

  • Działające mailowe skrzynki policyjne ,,Stop Agresji Drogowej” coraz częściej zapychane są filmami od kierowców, którym nie podoba się agresja na drodze. Ilość filmików rok rocznie bije ogromne rekordy i tak w 2018 maili z filmikami było o ponad połowę więcej niż w roku poprzednim.

Nie jest tak, że każde zgłoszenie kończy się mandatem. Średnio 6 z 10 nadesłanych filmów kończy się wyróżnieniem dla kierowcy w postaci mandatu.

Kamerki to skuteczne odstraszacze. Mam nadzieję, że niebawem będzie ich tyle na drogach, że frustrat drogowy dwa razy się zastanowi zanim zrobi coś głupiego. Myśl o tym, że może zostać gwiazdą internetu lub częścią ,,filmu akcji” wysłanym na policyjną skrzynkę mailową skutecznie go przyhamuje.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (1)

  1. Na polskich kierowców jest jeden sposób za nadesłanie filmu za rażące łamanie przepisów ruchu drogowego połowa kwoty z mandatu powinna trafiać na konto ujawniającego proceder , gwarantuje, że po pół roku w Polsce wszyscy zaczną jeździć prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.