Prześwietlamy finanse WORD-ów. Cz. 2 – ile zarabiają egzaminatorzy?

egzamin na prawo jazdy

Patrząc na średnie zarobki egzaminatorów w WORD-ach, można stwierdzić, że nie mają oni na co narzekać. W 2017 roku najlepiej zarabiali pilanie.

Średnie miesięczne wynagrodzenie egzaminatorów w WORD-zie w Pile wyniosło 9.752 zł brutto. Niewiele gorzej mieli pracujący dla ośrodka w Łomży. Średnio zarabiali tylko o 23 zł mniej od egzaminatorów z Piły.

Nieźle wyglądają też średnie zarobki egzaminatorów z WORD-ów w Ostrołęce (8.974 zł), Poznaniu (8.373 zł), Wrocławiu (8.156 zł), Jeleniej Górze (8.143 zł) i Gorzowie Wielkopolskim (8.110 zł). A gdzie w 2017 roku egzaminatorzy zarabiali najgorzej? W Łodzi (średnie wynagrodzenie to 5.565 zł), Elblągu (5.712 zł), Krośnie (5.802) i Tarnobrzegu (6.262).

Z zebranych przez nas danych wynika, że średnie wynagrodzenie egzaminatora w WORD-zie to prawie 7,4 tys. zł.

Średnie wynagrodzenie egzaminatorów zatrudnionych w WORD-ach (stan na koniec 2017 r.)

W liście skierowanym do urzędów marszałkowskich w Polsce resort infrastruktury prosi o dość nietypowe dane, którym jednak też warto się przyjrzeć. Chodzi o procentowy udział pracy egzaminatora w koszcie egzaminu. Gdzie jest zatem najwyższy? W Wałbrzychu (49 proc.), Poznaniu (47,18 proc.), Łomży (45,41 proc.), Warszawie (44,85 proc.) i Lublinie (44,04 proc.). Najniższe wskaźniki zanotowano za to na północy Polski – w Elblągu (25,01 proc.), Słupsku (26,92 proc.),  Koszalinie (30,93 proc.) i Toruniu (31,54 proc.).

Średni procentowy udział pracy egzaminatora w koszcie egzaminu wynosi na terenie całej Polski ok. 38 proc.

Procentowy udział pracy egzaminatora w koszcie egzaminu w WORD-zie

Interesujących nas danych nie otrzymaliśmy tylko od wydziału komunikacji i transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Niektóre dane statystyczne (…) zostały utajnione ze względu na ochronę danych” – napisał Mariusz Pawelec, zastępca dyrektora wydziału komunikacji i transportu.

Jakub Ziębka

Dane dotyczące wszystkich WORD-ów znajdują się w tabelach. W kolejnej części naszego cyklu „Prześwietlamy WORD-y” zajmiemy się wydatkami WORD-ów na infrastrukturę oraz liczbą zatrudnionych tam pracowników.

Wasze komentarze (15)

 1. Kolejny cud nad Wisłą? Egzaminatorzy będący na emeryturach munduriwych zarabiają (średnio) 7000 pln brutto? Chyba naprawdę w tym kraju jest lepszy i gorszy sort ludzi.
  • Jak ma być dobrze jeśli egzaminator kierowców zarabia więcej niż pracownik-naukowiec na uczelni. Oczywiście nie mam na myśli naukowców, którzy za habilitacją wyjechali na słowację.
 2. Zarabiają jak ministrowie w rządzie MORAWIECKIEGO a może i więcej, Widząc wpływy gotówki do WORD uważają że jeszcze za mało, oni z swej strony mogą obiecać że nie chcą kasy za darmo nie spoczną będą podnosić swoją wydajność dla zwiększenia przypływu gotówki do kasy WORD Zadanie wykonają z dziecinną łatwością i bez zahamowań czego dawali i dają dowody do chwili obecnej , ale jest jeden problem kiedy nastąpią redukcje zatrudnienia jak zabraknie kursantów, co się stanie z bidakami ,siła przebicia spadnie staną się bardziej sterowalni i posłuszni władzy WORD i co dalej?.
  • Kwoty brutto zawsze szokują. Netto to wcale szału nie ma. Średnio od 3900 do 6800 . A najlepiej jakby zarabiali najniższą krajową i w łapę nie brali. Polski ideał.
 3. Coś tu mi się nie zgadza z moim PITem. Brakuje mi jakieś 3 tys. miesięcznie i to z nadgodzinami Jeżeli w PIT musi się zgadzać, to u Was nie. Dane chyba wzięte z kapelusza. Proponuję zweryfikować te dane, bo niepotrzebnie wypuszczacie ludzi przeciwko sobie jak w TVN24 lub TVPinfo
 4. Wszystko zależy ,ile ma ktoś kategorii , ja pracuję ponad 10 lat zarabiam 3100 netto,koledzy ok 4500 netto. To jakieś brednie...ok 13zł za przeprowadzony egzamin.
  • A wogole zawsze mnie to pytanie dreczylo jak to jest być znienawidzonym przez wszystkich tzn przyjsc do pracy A każdy patrzy na ciebie jak na najgorsze zlo
   • jak ktoś jest inteligentny to rozumie na czym polega ta praca, a taki imbecyl jak ty patrzy na ludzi z nienawiścią
   • Znienawidzony przez kogo przepraszam bardzo, przez tumanów ktorzy chca sie zlapac za kierownice a nie maja zielonego pojecia o jezdzie autem? Jezeli ktos niema talentu do jazdy samochodem to niech sie za to nie zabiera, a widac to po 60 sekundach czy ktos sie nadaje. U mnie zdawalnosc to 1/100 bo beztalenciom mowimy stanowcze NIE !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
 • Brak produktów w koszyku.