Prześwietlamy finanse WORD-ów. Cz. 2 – ile zarabiają egzaminatorzy?

egzamin na prawo jazdy

Patrząc na średnie zarobki egzaminatorów w WORD-ach, można stwierdzić, że nie mają oni na co narzekać. W 2017 roku najlepiej zarabiali pilanie.

Średnie miesięczne wynagrodzenie egzaminatorów w WORD-zie w Pile wyniosło 9.752 zł brutto. Niewiele gorzej mieli pracujący dla ośrodka w Łomży. Średnio zarabiali tylko o 23 zł mniej od egzaminatorów z Piły.

Nieźle wyglądają też średnie zarobki egzaminatorów z WORD-ów w Ostrołęce (8.974 zł), Poznaniu (8.373 zł), Wrocławiu (8.156 zł), Jeleniej Górze (8.143 zł) i Gorzowie Wielkopolskim (8.110 zł). A gdzie w 2017 roku egzaminatorzy zarabiali najgorzej? W Łodzi (średnie wynagrodzenie to 5.565 zł), Elblągu (5.712 zł), Krośnie (5.802) i Tarnobrzegu (6.262).

Z zebranych przez nas danych wynika, że średnie wynagrodzenie egzaminatora w WORD-zie to prawie 7,4 tys. zł.

Średnie wynagrodzenie egzaminatorów zatrudnionych w WORD-ach (stan na koniec 2017 r.)

W liście skierowanym do urzędów marszałkowskich w Polsce resort infrastruktury prosi o dość nietypowe dane, którym jednak też warto się przyjrzeć. Chodzi o procentowy udział pracy egzaminatora w koszcie egzaminu. Gdzie jest zatem najwyższy? W Wałbrzychu (49 proc.), Poznaniu (47,18 proc.), Łomży (45,41 proc.), Warszawie (44,85 proc.) i Lublinie (44,04 proc.). Najniższe wskaźniki zanotowano za to na północy Polski – w Elblągu (25,01 proc.), Słupsku (26,92 proc.),  Koszalinie (30,93 proc.) i Toruniu (31,54 proc.).

Średni procentowy udział pracy egzaminatora w koszcie egzaminu wynosi na terenie całej Polski ok. 38 proc.

Procentowy udział pracy egzaminatora w koszcie egzaminu w WORD-zie

Interesujących nas danych nie otrzymaliśmy tylko od wydziału komunikacji i transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Niektóre dane statystyczne (…) zostały utajnione ze względu na ochronę danych” – napisał Mariusz Pawelec, zastępca dyrektora wydziału komunikacji i transportu.

Jakub Ziębka

Dane dotyczące wszystkich WORD-ów znajdują się w tabelach. W kolejnej części naszego cyklu „Prześwietlamy WORD-y” zajmiemy się wydatkami WORD-ów na infrastrukturę oraz liczbą zatrudnionych tam pracowników.

Wasze komentarze (9)

  1. Kolejny cud nad Wisłą? Egzaminatorzy będący na emeryturach munduriwych zarabiają (średnio) 7000 pln brutto? Chyba naprawdę w tym kraju jest lepszy i gorszy sort ludzi.
    • Jak ma być dobrze jeśli egzaminator kierowców zarabia więcej niż pracownik-naukowiec na uczelni. Oczywiście nie mam na myśli naukowców, którzy za habilitacją wyjechali na słowację.
  2. Zarabiają jak ministrowie w rządzie MORAWIECKIEGO a może i więcej, Widząc wpływy gotówki do WORD uważają że jeszcze za mało, oni z swej strony mogą obiecać że nie chcą kasy za darmo nie spoczną będą podnosić swoją wydajność dla zwiększenia przypływu gotówki do kasy WORD Zadanie wykonają z dziecinną łatwością i bez zahamowań czego dawali i dają dowody do chwili obecnej , ale jest jeden problem kiedy nastąpią redukcje zatrudnienia jak zabraknie kursantów, co się stanie z bidakami ,siła przebicia spadnie staną się bardziej sterowalni i posłuszni władzy WORD i co dalej?.
    • Kwoty brutto zawsze szokują. Netto to wcale szału nie ma. Średnio od 3900 do 6800 . A najlepiej jakby zarabiali najniższą krajową i w łapę nie brali. Polski ideał.
  3. Coś tu mi się nie zgadza z moim PITem. Brakuje mi jakieś 3 tys. miesięcznie i to z nadgodzinami Jeżeli w PIT musi się zgadzać, to u Was nie. Dane chyba wzięte z kapelusza. Proponuję zweryfikować te dane, bo niepotrzebnie wypuszczacie ludzi przeciwko sobie jak w TVN24 lub TVPinfo
  4. Wszystko zależy ,ile ma ktoś kategorii , ja pracuję ponad 10 lat zarabiam 3100 netto,koledzy ok 4500 netto. To jakieś brednie...ok 13zł za przeprowadzony egzamin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.