Egzaminator Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku odkrył w środę, że 48-latek, który zdawał właśnie praktykę jest nietrzeźwy. Co ciekawe, mężczyzna stracił wcześniej prawo jazdy za prowadzenie ciągnika... po spożyciu alkoholu.

Mieszkaniec powiatu kartuskiego wsiadł do pojazdu egzaminacyjnego i wyjechał nim poza teren PORD-u. Właśnie wtedy egzaminator wyczuł od niego woń alkoholu. Natychmiast wezwał policję. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 0,6 promila alkoholu.


Funkcjonariusze ustalili, że 48-letni mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania w 2011 r., po tym, jak w stanie nietrzeźwości kierował ciągnikiem. Sąd orzekł wtedy dwuletni zakaz prowadzenia wszelkimi pojazdami. 


Mieszkaniec powiatu karuskiego może za swoją recydywę zostać ukarany nawet dwuletnią odsiadką.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0