Przedmiotem ich zainteresowania są egzaminy praktyczne na kategorie A, A1 i B1 w latach 2008 ? 2012. Zdaniem Stowarzyszenia Egzaminatorów i Rzeczoznawców Ruchu Drogowego były one przeprowadzone niezgodnie z prawem. Sprawę ujawniliśmy w październikowym numerze "Szkoły Jazdy"

? Egzaminy na kategorię A, A1 i B1 w latach 2008 - 2012 w Katowicach oraz filiach WORD-u: Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju, były przeprowadzane nieprawidłowo - mówi Cezary Stryjak ze Stowarzyszenia Egzaminatorów i Rzeczoznawców Ruchu Drogowego - Właśnie w tych trzech miastach trasa egzaminacyjna, którą zatwierdza marszałek województwa na wniosek dyrektora wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego, nie zawierała niektórych obowiązkowych zadań egzaminacyjnych. Nie prowadziła m.in. przez torowisko, czyli np. przejazd kolejowy. A były takie wymogi.


Właśnie ten wątek jest szczegółowo badany przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach oraz oficerów z wydziału do walki z korupcją śląskiej policji. "Śledztwo wszczęto w sprawie niedopełnienia obowiązków oraz przekroczenia uprawnień przez dyrektora katowickiego WORD-u.  Miał on nie przestrzegać zasad prowadzenia egzaminów na prawo jazdy oraz poświadczać nieprawdę w dokumentach - pozytywne wyniki miały uzyskiwać osoby, które nie wypełniły wszystkich zadań egzaminacyjnych" - czytamy w "Gazecie Wyborczej Katowice".


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0