Prezydent podpisał Ustawę o kierujących

Bronisław Komorowski

Pomimo skierowanej do Kancelarii Prezydenta RP ekspertyzy wykazującej niekonstytucyjność, 25 stycznia prezydent złożył swój podpis pod Ustawą o kierujących. Stowarzyszenie KIEROWCA.PL nie składa broni i zapowiada dalsze działania w sprawie zmiany szkodliwych dla branży szkoleniowej zapisów.

Czekają nas więc nie tylko reedukacyjne kursy dla kierowców, którzy uzbierają 24 punkty karne, nadzór nad młodymi kierowcami i nowe kategorie praw jazdy, ale również ciągły przymus wymiany flot samochodowych w ślad za działaniami WORD-ów, powstanie Super OSK, które zdaniem wielu pogrążą dotychczasowy system szkoleń kierowców.

Jak w ekspertyzie wskazał profesor Bałaban – już samo forsowanie Super OSK odbywa się poprzez łamanie ogromnej ilości wartości i zasad konstytucyjnych i unijnych, z których każda jest wystarczająca do ich zakwestionowania i eliminacji, bo każda jest podstawą systemu gospodarki rynkowej bądź państwa prawnego. Ocena ustawy przez pryzmat zespołu naruszonych zasad jest natomiast druzgocąco negatywna.

– To właśnie ekspertyza profesora Bałabana zdecydowała o skierowaniu do prezydenta listu wskazującego na niezgodność z konstytucją wielu zapisów tej ustawy – mówi Rafał Matuszak ze Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. – Dopuszczaliśmy możliwość, że mimo wszystko prezydent zdecyduje się na podpisanie ustawy. W tej sytuacji zamierzamy rozpocząć szeroko zakrojoną akcję społeczną mającą na celu przekonanie parlamentarzystów o konieczności zmiany niekorzystnych dla branży zapisów ustawy o kierujących. W drugiej kolejności podejmiemy starania o ewentualną skargę kasacyjną, którą składa się do Trybunału Konstytucyjnego.

 red

Stowarzyszenie KIEROWCA.PL zwraca się również z prośbą kontakt do wszelkich organizacji, które chciałyby wesprzeć akcję. Informacje w tej sprawie można przesyłać na adres: [email protected]

Poniżej do pobrania plik z pełną treścią ekspertyzy.

18 komentarzy do “Prezydent podpisał Ustawę o kierujących”

 1. Super OSK ?? a co mi to da ? nie warto się ubiegać o to zaszczytne miano ! że będę mógł organizować kursy dla instruktorów ? a mam gdzieś te kursy – to tylko większe prawdopodobieństwo popełnienia błędów w dokumentacji a to już tylko krok od zamknięcia osk.

   1. między 4 a 8 m- cem do wordu na 2 h potem na 1 h do ośrodka dosk techniki tam cię pan nauczy wychodzić z poślizgu i już- zegarową czy lek bo mogę nie zdążyć założyć trolei i umiesz .dzizus

    1. Wypadną z rynku wszyscy kombinatorzy i naciągacze..
     Wypadną pseudoinstruktorzy , którzy nie potrafią teorii prowadzić..
     Co to jest za instruktor , który nie potrafi wykładów prowadzić!!!

       1. Mam kursantów po innych szkołach które robiły takie super kursy-teoria w 2 dni..
        Poziom ich wiedzy jest równy 0..
        Mam nadzieję, że Urząd będzie dokładnie kontrolował takie szkółki !!!

      1. Jutro wysyłam tekst do FORBSA aby zrobili artykuł odnośnie ośrodków doskonalenia techniki jazdy – musi powstać ich kilkanaście – o ile nie kilkaset w całej polsce- narazie cieszą się ci co lobbowali – stowarzyszeni w pzmie

      2. Pingback: where to buy Ruthless OG Strain

      3. Pingback: youtube automation niches

Dodaj komentarz