Żyjemy w dobie już nie tyle informacji, co informatyzacji… Jedynym niezmiennym i niestety nieubłaganym czynnikiem jest czas. Mamy go coraz mniej. Nawet młodzi ludzie bardzo często łącząc obowiązki, np. na uczelni z pracą czy kursami doszkalającymi, mają trudności z wygospodarowaniem czasu w godzinach pracy urzędu, żeby załatwić jakąś sprawę. Dlatego powstaje coraz więcej prostych, intuicyjnych rozwiązań elektronicznych, które pozwalają nam szybko dowiedzieć się jak i gdzie, a następnie załatwić wiele spraw z domu, a nawet w locie, korku, poczekalni, ze smartfona. Jeszcze kilka lat temu było to niemożliwe, dziś może jedynie zdumiewające, ale możemy w ten sposób również pomóc sobie zdobywać uprawnienia, a nawet załatwiać sprawy związane z wydawaniem dokumentów!

Taka idea przyświecała też Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych podczas tworzenia platformy internetowej Info-Car.pl, gdzie kandydat na kierowcę może zapisać się na egzamin, potem zapłacić za dokument prawa jazdy, posiadacz prawa jazdy - uiścić opłatę za rejestrację pojazdu, a nawet rozkodować numer VIN. Info-Car.pl posiada także swój profil w serwisie społecznościowym Facebook.


Platforma internetowa Info-Car.pl jest bardzo czytelna, prosta i przyjemna w obsłudze. Mimo tego, że znajduje się tam dużo wiadomości przydatnych zarówno kandydatom na kierowców, jak i tym już  kierującym samochodem, internauta bez trudu i szybko odnajdzie potrzebne mu informacje.


Jak na egzaminie


Część z nich dedykowana jest kandydatom na kierowców. Po uprzednim zalogowaniu na portalu Info-Car pl., zyskują dostęp do testowych pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii A, B i C, mogą m.in. korzystać z usługi „próbny egzamin online”. Przy pomocy tego narzędzia kursant łatwo sprawdzi, jak wygląda program do teoretycznego egzaminowania kandydatów na kierowców, zapozna się z przykładowymi pytaniami, a także oswoi się z regułami rządzącymi nowym egzaminem.


Rejestracja użytkowania trwa zaledwie kilka minut, a cena za dostęp do usługi to jedyne 10 zł za 30 dni! To jedyna płatna usługa Info-Car.pl, z reszty funkcji można korzystać bezpłatnie.


Na platformie internetowej Info-Car.pl można także skorzystać z wyszukiwarki najbliższych kandydatowi na kierowcę ośrodków szkolenia, WORD-ów oraz starostw powiatowych. Wystarczy tylko kliknąć w znajdujące się na mapie Polski województwo i w ten sposób znaleźć interesującą użytkownika instytucję.


Łatwo, szybko, bez kolejek


Po ukończeniu kursu w OSK, kandydat na kierowcę może bez konieczności wychodzenia z domu zarezerwować termin na egzamin państwowy na prawo jazdy w części WORD-ów oraz go opłacić. Do przeprowadzenia takiej operacji będą potrzebne tylko jego: numer PKK, imię, nazwisko oraz numer PESEL. Płatności można dokonać za pośrednictwem e-przelewu oraz karty Visa i MasterCard. Wprowadzone rezerwacje można bez problemu i w każdej chwili przeglądać.


Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy trzeba jeszcze uiścić opłatę za wydanie dokumentu prawa jazdy. Tu także z pomocą przychodzi portal Info-Car.pl. Wystarczy tylko wybrać z rozwijanej listy współpracujące z systemem starostwo powiatowe lub urząd miasta, następnie kreator płatności przeprowadzi internautę przez kolejne kroki. Płacić można kartą lub przelewem. Po dokonaniu płatności, wygenerowane zostanie potwierdzenie transakcji (w formacie PDF), z którego wydrukowaną kopią trzeba udać się do urzędu po odbiór dokumentu. Naturalnie wcześniej, również online, sprawdzamy czy nasz dokument jest już gotowy w urzędzie. Dokładnie w taki sam sposób można uiścić opłatę za wydanie dowodu rejestracyjnego pojazdu.


Wdrożenie nowych form płatności pozytywnie wpływa nie tylko na czas obsługi, ale przede wszystkim na zwiększenie dostępności świadczonych usług, co przekłada się na zmianę sposobu postrzegania pracy urzędów oraz wzrost zadowolenia interesantów.


W oczekiwaniu na dokument


Na platformie internetowej Info-Car.pl znajduje się ponadto usługa „sprawdź VIN”. Daje ona możliwość weryfikacji poprawności pary danych: numer rejestracyjny pojazdu z numerem identyfikacyjnym. Dodatkowo, w przypadku odnalezienia w bazie danych informacji o pojeździe wyświetlony zostanie raport z podstawowymi danymi pojazdu oraz raport rozszerzony z zapisem ukazujący historię kolejnych jego rejestracji.


Kolejnym atutem portalu Info-Car.pl jest możliwość sprawdzenia statusu zamówionego dokumentu. Chodzi tu zarówno o prawo jazdy, dowód rejestracyjny, kartę tachografu oraz zaświadczenie ADR.  Wykonanie takiej operacji jest niezwykle szybkie, łatwe i przyjemne.


Ciekawe informacje


Dodatkowym atutem internetowego serwisu Info-Car.pl jest sekcja informacyjna. Codziennie publikowane są nowe artykuły dotyczące tego, co dzieje się na polskich drogach, śledzące zmiany legislacyjne oraz poradnikowe. Użytkownik portalu może się m.in. dowiedzieć jaki są zalety i wady automatycznej skrzyni biegów, co należy zrobić, kiedy dojdzie do pożaru naszego auta, czy wreszcie jakich systemów informatycznych używa się obecnie do walki ze złodziejami samochodów.


Platforma internetowa Info-Car.pl posiada także swój profil w serwisie społecznościowym Facebook. Na bieżąco publikowane są tam ciekawe informacje, które dotyczą zarówno kierowców, jak i tych dopiero pragnących zdobyć wymarzone prawo jazdy.

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0