Prawo jazdy coraz bliżej… także na Podlasiu

samochody egzaminacyjne

WORD Białystok 11 lipca otwiera filię w Bielsku Podlaskim. Pierwsze egzaminy mają się odbyć następnego dnia. Zapisy (telefoniczne) już trwają.

Dodatkowe miejsce egzaminowania oznacza ułatwienia dla kandydatów na kierowców. Mieszkańcy Bielska Podlaskiego już za tydzień mogą „zrobić prawko” u siebie, ich sąsiedzi z Hajnówki czy Siemiatycz na plac manewrowy WORD będą mieli kilkadziesiąt kilometrów bliżej niż dotychczas. To wygoda, oszczędność i – prawdopodobnie – krótsza kolejka oczekujących na egzamin.

Decyzję o utworzeniu filii WORD Białystok samorząd województwa podjął pod koniec 2015 roku. Wnioskowali o to mieszkańcy południowej części regionu. Przygotowanie nowej lokalizacji trwało kilka miesięcy. Uroczyste otwarcie odbędzie się 11 lipca. Zapisy na egzaminy (tel. 691 269 691, w godz. 10-15) ruszyły 4 lipca. Filia WORD w Bielsku Podlaskim na razie pracować będzie tylko w poniedziałki i wtorki, w godz. 8.30-16.30. Plac manewrowy i biuro obsługi klienta znajduje się na terenie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Widowskiej 1. Będzie tam można zdawać egzaminy praktyczne na kategorie AM, B, B1 (fiat grande punto, toyota yaris) oraz teoretyczne na kategorie: AM, A1, A2, A, B i B1 (szczegółowe informacje na stronie Word.bialystok.pl).

Otwarcie filii musiały poprzedzić drobne zmiany w organizacji ruchu w Bielsku Podlaskim. Jak tłumaczył „Szkole Jazdy” Michał Freino, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, chodziło przede wszystkim o uzupełnienie oznakowania poziomego i pionowego. Pojawiła się też jedna nowość – skrzyżowanie dróg równorzędnych, na którym obowiązuje zasada pierwszeństwa nadjeżdżającego z prawej strony.

Pierwsze egzaminy w Bielsku zaplanowane są 12 lipca. Dzień wcześniej, od godz. 13.30 do 14.30, można zaliczyć jazdę próbną na placu manewrowym.

Możliwość tworzenia filii WORD dała znowelizowana Ustawa o kierujących pojazdami (przyjęta przez Sejm w 2013 r.). Dodatkowych miejsc egzaminowania jest już w Polsce kilkadziesiąt. Np. WORD Warszawa kilka tygodni temu uruchomuł filię w Grójcu. Na Mazowszu funkcjonuje też pięć innych oddziałów terenowych – w Garwolinie (filia WORD Siedlce), Mławie (WORD Ciechanów), Kozienicach i Zwoleniu (WORD Radom) oraz Sochaczewie (WORD Płock).

red

5 komentarzy do “Prawo jazdy coraz bliżej… także na Podlasiu”

1. Wszędzie tam gdzie władze wojewódzkie dla dobra mieszkańców potrafią się porozumieć się z władzami samorządowymi w celu ułatwienia życia i częściowego zlikwidowania uciążliwości związanego z uzyskaniem prawa jazdy działania takie muszą w niedalekiej przyszłości przynieść widoczne i od dawana oczekiwane pozytywne rezultaty w podniesieniu poziomu szkolenia i wciąż fatalnego stanu bezpieczeństwa na naszych drogach.

2. Pingback: Online medicatie kopen zonder recept bij het beste Benu apotheek alternatief in Amsterdam Rotterdam Utrecht Den Haag Eindhoven Groningen Tilburg Almere Breda Nijmegen Noord-Holland Zuid-Holland Noord-Brabant Limburg Zeeland Online medicatie kopen zonder r

3. Pingback: buy wyld gummies

4. Pingback: DevOps consulting services