Powyborcza zmiana stanowisk

logo WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

Wyniki listopadowych wyborów samorządowych sprawiły, że z kilkoma wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego pożegnają się dyrektorzy.

Na zmianę pracy zdecydował się m.in. Andrzej Daniszewski, który szefował WORD-owi w Białymstoku. Teraz wiceprezes zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Mońkach został tamtejszym starostą. Wyboru dokonała rada powiatu monieckiego, która 1 grudnia zebrała się na pierwszej powyborczej sesji.

Z kolei wicestarostą elbląskim został Zbigniew Lichuszewski, do tej pory dyrektor tamtejszego WORD-u. Co ciekawe, w wyborach samorządowych kandydował na wójta gminy Rychliki. Jednak nie zdołał w nich pokonać dotychczasowego sternika – Henryka Kiejdo. Przegrał w drugiej turze. Zdobył 46,37 proc. głosów.

Na powrót na fotel burmistrz Ryglic zdecydował się dotychczasowy szef MORD-u w Tarnowie, Bernard Karasiewicz. Stało się to po czteroletniej przerwie. Wcześniej Karasiewicz był wójtem, a potem burmistrzem Ryglic w latach 1990 – 2010. W drugiej turze wyborów, różnicą 500 głosów, pokonał swojego kontrkandydata – Pawła Augustyna.

Karasiewicz to nie jedyny dyrektor WORD-u, który odchodzi ze swojego stanowiska po to, by zostać burmistrzem. Wybory w Międzyrzecu Podlaskim wygrał Zbigniew Kot, który szefował ośrodkowi w Białej Podlaskiej. Zaprzysiężenie nowego burmistrza odbyło się dzisiaj.

To nie wszystkie zmiany, które dokonały się w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego po wyborach samorządowych. Tomasz Matuszewski, dotychczasowy pełnomocnik dyrektora ds. procesu egzaminowania, szkolenia i BRD w stołecznym WORD-zie został starostą gostynińskim. Głosowało na niego dwunastu radnych powiatu, trzy głosy były przeciwne i dwa wstrzymujące.

Tomasz Matuszewski pracował w WORD-zie 20 lat. W latach 2006-2010 był radnym sejmiku wojewódzkiego z PiS. Od czterech lat związany jest z PSL.

red

3 komentarze do “Powyborcza zmiana stanowisk”

1. Środowisko warszawskie poznało z jak najlepszej strony Pana Tomasza Matuszewskiego w okresie jego pracy w Warszawskim WORD.Kompetentny,wyrozumiały i otwarty na nasze szkoleniowe prblemy.Mamy nadzieję , że znajdzie Pan Starosta czas na wizyty w Warszawskim WORD i będzie służył nam radą i pomocą w rozwiązywaniu i adaptowaniu nowych rozwiązań w Uokp. Szczere gratulacje i życzenia wielu sukcesów w nowej roli.
    Z poważaniem Wojciech Szemetyłło

2. WORD-y to przechowalnie polityczne i forma nagrody ciepłą posadką dla swoich. Polska to kraj wielkich możliwości. Mamy najwięcej ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych w całej Europie, najbardziej trudny egzamin na prawo jazdy w całej Europie i najbardziej skorumpowane ośrodki egzaminowania /praktycznie w każdym była afera korupcyjna/. Wniosek WORD-y, MORD-y czy PORD-y nie służą poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce……tylko jest problem, jak się rozp….ierdoli to towarzystwo to gdzie im załatwić kolejne etaty na koszt biednego Polaka…

3. Pingback: learn this here now