Wyniki listopadowych wyborów samorządowych sprawiły, że z kilkoma wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego pożegnają się dyrektorzy.

Na zmianę pracy zdecydował się m.in. Andrzej Daniszewski, który szefował WORD-owi w Białymstoku. Teraz wiceprezes zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Mońkach został tamtejszym starostą. Wyboru dokonała rada powiatu monieckiego, która 1 grudnia zebrała się na pierwszej powyborczej sesji.


Z kolei wicestarostą elbląskim został Zbigniew Lichuszewski, do tej pory dyrektor tamtejszego WORD-u. Co ciekawe, w wyborach samorządowych kandydował na wójta gminy Rychliki. Jednak nie zdołał w nich pokonać dotychczasowego sternika - Henryka Kiejdo. Przegrał w drugiej turze. Zdobył 46,37 proc. głosów.


Na powrót na fotel burmistrz Ryglic zdecydował się dotychczasowy szef MORD-u w Tarnowie, Bernard Karasiewicz. Stało się to po czteroletniej przerwie. Wcześniej Karasiewicz był wójtem, a potem burmistrzem Ryglic w latach 1990 - 2010. W drugiej turze wyborów, różnicą 500 głosów, pokonał swojego kontrkandydata - Pawła Augustyna.


Karasiewicz to nie jedyny dyrektor WORD-u, który odchodzi ze swojego stanowiska po to, by zostać burmistrzem. Wybory w Międzyrzecu Podlaskim wygrał Zbigniew Kot, który szefował ośrodkowi w Białej Podlaskiej. Zaprzysiężenie nowego burmistrza odbyło się dzisiaj. 


To nie wszystkie zmiany, które dokonały się w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego po wyborach samorządowych. Tomasz Matuszewski, dotychczasowy pełnomocnik dyrektora ds. procesu egzaminowania, szkolenia i BRD w stołecznym WORD-zie został starostą gostynińskim. Głosowało na niego dwunastu radnych powiatu, trzy głosy były przeciwne i dwa wstrzymujące.


Tomasz Matuszewski pracował w WORD-zie 20 lat. W latach 2006-2010 był radnym sejmiku wojewódzkiego z PiS. Od czterech lat związany jest z PSL.


 red

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0