Potrącił bo był zbyt leniwy

Młody mężczyzna z powodu własnego lenistwa jechał z zaszronionymi szybami, które ograniczały mu pole widzenia, a przez to spowodował wypadek. fot. Policja

  • Do zdarzenia doszło 11.12.2019 w godzinach popołudniowych kiedy był już ciemno
  • 19-latek wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i potrącił matkę (41l.)z córką(14l.), które trafiły do szpitala
  • Kierowca, 19-latek był trzeźwy

Młody mężczyzna, mieszkaniec Sochaczewa jechał Seatem w stronę centrum miasta. Zanim wyruszył w drogę nie oczyścił szyb – zrobił sobie jedynie małe okienko przez które nie widać było wszystkiego. Skutki jego lenistwa mogły być jeszcze bardziej tragiczne.

Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego, 19-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał również żyć ze świadomością, że całe zdarzenie mogło skończyć się jeszcze tragiczniej.

Policja przypomina:

  • każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy ma obowiązek oczyszczenia swojego pojazdu w taki sposób, by miał dobrą widoczność i nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie można skupiać się tylko i wyłącznie na szybach – równie ważne są lusterka, reflektory i pozostała część pojazdu. Zimą czasami możemy zauważyć na drodze „bałwanki” czyli pojazdy z odśnieżoną przednią szybą, ale z zalegającą grubą warstwą śniegu na dachu, reflektorach i „masce” auta. Utrudnia to jazdę kierującemu;
  • jeśli masz problem z usunięciem lodu z szyby, bardzo dobrze sprawdzają się odmrażacze;
  • kierowcy ciągników siodłowych i samochodów dostawczych muszą pamiętać o oczyszczaniu plandek z naczep. Nietrudno o wypadek, gdy na pojazd jadący obok spada lód;
  • wymieńmy materiałowe dywaniki na gumowe i płyn w spryskiwaczach na zimowy;
  • mimo, iż w Polsce nie ma obowiązku sezonowej wymiany opon, zalecamy jednak zmianę na zimowe. Opony muszą być w dobrym stanie, mieć odpowiedni bieżnik i indeks prędkości;
  • nic nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku i poczucia odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

O ,,czołgistach” pisaliśmy już dawno temu jednak temat rok rocznie nadal aktualny – link tutaj.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny