Jeszcze w tym miesiącu Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego ma rozpisać przetarg na 116 pojazdów do przeprowadzania egzaminów na kat. B. Później na dwa auta na kat. B+E oraz dwa autobusy. W planach jest także modernizacja placu egzaminacyjnego - donosi serwis informacyjny trójmiasto.pl.

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego to duża jednostka samorządowa. Rocznie przeprowadza się tam ponad 60 tys. egzaminów praktycznych na kategorię B. Odbywają się one zarówno w Gdańsku, jak i oddziale terenowym w Gdyni. Dlatego nie dziwi, że ośrodek egzaminacyjny, który zamierza rozpisać przetarg na dostawę nowych pojazdów, potrzebuje ich aż 116. Do tego PORD zamierza zakupić jeszcze dwa auta do przeprowadzania egzaminów na kategorię B+E oraz dwa autobusy. Na same auta, służące do sprawdzania kandydatów na kierowców chcących uzyskać uprawnienia na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy, ośrodek zamierza przeznaczyć 3,7 mln zł. Ale jaka to będzie ostatecznie kwota, okaże się po otworzeniu ofert.


- To nie jest tak, że po rozstrzygnięciu przetargu na naszym placu pojawią się wszystkie samochody. Będziemy je wymieniać systematycznie - co pół roku - mówi w rozmowie z dziennikarzem serwisu informacyjnego trójmiasto.pl. Marcin Dzięgielewski z PORD.


Póki co kandydaci na kierowców z Trójmiasta, w przypadku kategorii B, korzystają z toyot yaris.


Jeszcze w tym roku PORD planuje także przebudowę placu egzaminacyjnego.


jaz


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0