Wbrew informacjom, które 16 grudnia podczas spotkania z przedstawicielami branży szkoleniowej przekazał Andrzej Bogdanowicz - Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego - 21 grudnia nie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o kierujących.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z biurem prasowym Kancelarii Sejmu, gdzie poinformowano nas, że poselski projekt nowelizacji ustawy o kierujących istnieje, jednak wpłynął do Kancelarii Sejmu dopiero 21 grudnia. Na stronie sejmowej ma on być opublikowany w ciągu najbliższych dni. Jest to projekt poselski, złożony przez klub Platformy Obywatelskiej. Jak usłyszeliśmy w resorcie - wcześniej projekt został już skierowany do zaopiniowania przez MTBIGM i uzyskał opinię pozytywną.


Oznacza to, że w tym roku newralgiczne zapisy ustawy o kierujących pozostaną bez zmian. Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 11, 12, 13 stycznia 2012 r.


Co zawiera projekt?


Według informacji, które szkoleniowcom przekazał Bogdanowicz - projekt ma eliminować dotychczas ujawnione luki prawne odnośnie:


- braku określenia minimalnego wieku dla kat. A prawa jazdy w okresie od 11 lutego 2012 do 18 stycznia 2013 roku,


- umożliwienia zdawania egzaminu państwowego osobom, które nie spełniają od 11 lutego 2012 roku nowego wymogu min. wieku dla kat. C prawa jazdy (21 lata) i D (24 lata), ale w dniu wejścia w życie ustawy ukończyli lub są uczestnikami kursów dla osób ubiegających się o te uprawnienia,


- uregulowania w przepisach przejściowych zakresu uprawnień dla osób, które w dniu wejścia w życie ustawy posiadają prawo jazdy kat. B1.


- błędów w odniesieniach do niektórych jednostek redakcyjnych ustawy.


O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować na portalu szkola-jazdy.pl


mp


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0