W blisko 30 skontrolowanych pojazdach nauki jazdy mundurowi ujawnili 15 nieprawidłowości. W 9 przypadkach zatrzymali również dowody rejestracyjne. To efekt działań „Elka” przeprowadzonych wczoraj przez policjantów białostockiej drogówki.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kolejny raz przeprowadzili na terenie miasta działania „Elka”.


W środę w ciągu 6 godzin akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 30 pojazdów przystosowanych do nauki jazdy. W 9 przypadkach mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów w związku z ich złym stanem technicznym. Tuż po godzinie 11 policjanci przerwali jazdę dla 28-letniego instruktora. Okazało się, że opony znajdujące się na tylnej osi nissana, którym szkolił kursanta były całkowicie zużyte. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i przerwali naukę jazdy. W czasie działań policjanci wykryli w sumie 15 nieprawidłowości, za co 5 instruktorów ukarali mandatami. Głównie za nieprawidłowe oznakowanie pojazdów i błędy w dokumentacji.


Policjanci białostockiej drogówki zapowiadają, że takie działania będą kontynuowane w przyszłości.


 


źródło: KWP Białystok

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0