Policja kontroluje „elki”

kontrola drogowa

W blisko 30 skontrolowanych pojazdach nauki jazdy mundurowi ujawnili 15 nieprawidłowości. W 9 przypadkach zatrzymali również dowody rejestracyjne. To efekt działań „Elka” przeprowadzonych wczoraj przez policjantów białostockiej drogówki.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kolejny raz przeprowadzili na terenie miasta działania „Elka”.

W środę w ciągu 6 godzin akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 30 pojazdów przystosowanych do nauki jazdy. W 9 przypadkach mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów w związku z ich złym stanem technicznym. Tuż po godzinie 11 policjanci przerwali jazdę dla 28-letniego instruktora. Okazało się, że opony znajdujące się na tylnej osi nissana, którym szkolił kursanta były całkowicie zużyte. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i przerwali naukę jazdy. W czasie działań policjanci wykryli w sumie 15 nieprawidłowości, za co 5 instruktorów ukarali mandatami. Głównie za nieprawidłowe oznakowanie pojazdów i błędy w dokumentacji.

Policjanci białostockiej drogówki zapowiadają, że takie działania będą kontynuowane w przyszłości.

 

źródło: KWP Białystok

Wasze komentarze (2)

  1. To strach iść na kurs. Może dlatego szkoły chcą aby zdawać na ich pojazdach, bo ludzie na sprawnych i w miarę nowych samochdach w WORD nie umieją jeździć. Zaraz będzie krzyk, że to ktoś z WORD-u napisał ale uprzedzam że jestem dopiero kandydatem na kierowcę.
    • ty napewno kolego chciałbyś wyjeździć 30 godzin, nowym samochodem, zdać za pierwszym razem, wszystko umieć i zapłacić 800 zł, z wszystkimi dodatkowymi opłatami. A odnośnie Policji? niech kontroluje dalej, wkoncu to jej obowiązek i do tego m.in. jest powołana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.