W Centralnej Ewidencji Pojazdów jest zarejestrownych już milion motocykli i tyle samo skuterów. Jeszcze sześć lat temu było ich o połowę mniej. Dlaczego Polacy coraz częściej korzystają z jednośladów? Powód jest prosty: palą mniej niż samochody - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Teraz na pięć rejestrowanych samochodów osobowych przypada obecnie jeden jednoślad, podczas gdy jeszcze dziesięć lat temu proporcja ta wynosiła 10:1.


Taka tendencja nie dziwi Marcina Świcia, dyrektora serwisów motoryzacyjnych Grupy Allegro. Wylicza on, że firma zanotowała w zeszłym roku 55,2 mln zapytań dotyczących jednośladów. Co ciekawe, duża część z nich była związana z drogimi markami takimi jak Honda lub Yamaha.


Dlaczego w ostatnich latach Polacy pokochali jazdę motorami i skuterami? Chodzi o pieniądze. W dobie rosnących cen paliwa jazda jednośladem jest duża tańsza niż samochodem. Tym bardziej, że znacznie wydłużył się sezon użytkowania motocykli. Teraz wynosi on nawet do 10 miesięcy w roku. Dla niektórych użytkowników jednośladów przeszkodą jest tylko śnieg.


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0