60 tys. osób poparło w 2010 r. ideę bezpiecznych zachowań na polskich drogach. W tym roku walczymy, by poprawić ten wynik! Od 30 maja br. na stronie www.weekendbezofiar.pl będzie można zadeklarować bezpieczną jazdę i włączyć się w ten sposób w Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa.

Ma on zbudować wokół idei bezpieczeństwa drogowego narodową koalicję wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, pasażerów, rowerzystów i pieszych. Najważniejszym elementem akcji, a także gwarancją jej sukcesu, jest przyłączenie się jak największej liczby osób, które stosować będą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Tylko wtedy, gdy nastąpi zmiana w zachowaniu użytkowników dróg, będzie można przekonać się czy Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa ma wpływ na zmniejszenie liczby ofiar wypadków. Wielki finał akcji to „Weekend bez Ofiar”, który zaplanowano na 24-26 czerwca br., a więc w pierwszy weekend wakacji, gdy na polskie drogi wyjadą tysiące Polaków.


 


W ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa przez cały czerwiec w różnych miastach Polski odbywać będą się pikniki edukacyjne. Organizatorzy przygotowali m.in. symulacje wypadków, pokazy akcji ratowniczych, ćwiczenia z obrony cywilnej, konkursy dla najmłodszych. Będzie można spróbować swoich sił na komputerowych symulatorach jazdy, śmiałkowie przejdą też próbę dachowania. Wielki finał akcji w formie rodzinnego pikniku edukacyjnego zaplanowano 25 i 26 czerwca br. w Parku Szczęśliwickim w Warszawie.


 


Bezpieczną podróż na wakacje w “Weekend bez Ofiar” ułatwić ma specjalna usługa SMS Info. Od 1 czerwca br. uruchomiony zostanie numer 71551 (1 zł + VAT), pod który abonenci wszystkich sieci mogą zgłaszać chęć otrzymywania informacji o sytuacji drogowej w wybranych województwach. W odpowiedzi otrzymają informacje o stałych utrudnieniach w ruchu na drogach krajowych, a w dniach 24-26 czerwca br. będą informowani o pogodzie, korkach i wytyczanych objazdach.


 


Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“ jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Ministerstwo Zdrowia, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne. Honorowy patronat objął Minister Infrastruktury.


 


Zostańcie w domach!


 


By w pierwszy wakacyjny weekend tj. 24-26 czerwca nikt nie zginął w wypadkach, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Dlatego do tych, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, apelujemy: “Zostańcie w domach!”.


 


 


 


W ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa odbędą się m.in:


 


 


24.06.2011r., Inowrocław


Symulacja wypadku drogowego (bariery ochronne) w warunkach zbliżonych do wypadku z udziałem Roberta Kubicy. Symulacja wypadku Roberta Kubicy na torze Crash testowym.


 


Piknik edukacyjny na Rynku Starego Miasta w Inowrocławiu, w tym .in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji.


 


24.06.2011r., Prostki


Happening edukacyjny, m.in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji.


 24-26.06.2011r. Dąbrowa Tarnowska


Akcja „Nie bój się ratować życia innym”. Szkolenia z pierwszej pomocy.


 


25.06.2011 r., Załuski pod Płońskiem


Symulacja karambolu (samochody ciężarowe z samochodami osobowymi) na drodze krajowej nr 7, ćwiczenia służb ratowniczych, m.in. z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego


 


25.06.2011r., Kielce


Piknik edukacyjny


 


25.06.2011r., Rzeszów


Piknik edukacyjny


 


25.06.2011r., Obwód Utrzymania Autostrady Kończyce, przy autostradzie A4, na terenie miasta Zabrze


Piknik edukacyjny, m.in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji, ratownicy na motocyklach


 


25-26.06.2011r., Warszawa


Finałowy piknik edukacyjny w Parku Szczęśliwickim.


 


Czekają symulatory zderzeniowe i symulatory komputerowe, miasteczko komunikacyjne dla młodszych dzieci w wieku 4-7 lat (moje pierwsze prawo jazdy”), a także miasteczko komunikacyjne dla starszych dzieci, gdzie będzie można zdobyć kartę rowerową. Dodatkowe atrakcje to tor gokartowy, w tym specjalny gokard dla młodszych dzieci, pokazy nowoczesnego sprzętu policyjnego i strażackiego. W niedzielę lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


 


25.06.2011r., Międzyzdroje


Piknik edukacyjny m.in. nauka pierwszej pomocy, symulator zderzeniowy, symulator dachowania, symulacja uwalniania poszkodowanych w wypadkach drogowych


 


25.06.2011r., Lotnisko pod Nową Wsią


Auto Turniej „Bezpieczniej przez Opole”. Test z przepisów ruchu drogowego. Nauka udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, jazda po płycie poślizgowej


 


26.06.2011r., Łagów


Piknik edukacyjny, m.in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji, konkursy dla dzieci


 


28.06- 01.07. 2011r., Ustka


Konkurs o miano najlepszego kierowcy Sił Zbrojnych RP w 2011 r., pod honorowym patronatem Szefa Sztabu Generalnego WP


 


 Więcej na www.weekendbezofiar.pl

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0