Po raz drugi rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa

60 tys. osób poparło w 2010 r. ideę bezpiecznych zachowań na polskich drogach. W tym roku walczymy, by poprawić ten wynik! Od 30 maja br. na stronie www.weekendbezofiar.pl będzie można zadeklarować bezpieczną jazdę i włączyć się w ten sposób w Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa.

Ma on zbudować wokół idei bezpieczeństwa drogowego narodową koalicję wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, pasażerów, rowerzystów i pieszych. Najważniejszym elementem akcji, a także gwarancją jej sukcesu, jest przyłączenie się jak największej liczby osób, które stosować będą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Tylko wtedy, gdy nastąpi zmiana w zachowaniu użytkowników dróg, będzie można przekonać się czy Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa ma wpływ na zmniejszenie liczby ofiar wypadków. Wielki finał akcji to „Weekend bez Ofiar”, który zaplanowano na 24-26 czerwca br., a więc w pierwszy weekend wakacji, gdy na polskie drogi wyjadą tysiące Polaków.

 

W ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa przez cały czerwiec w różnych miastach Polski odbywać będą się pikniki edukacyjne. Organizatorzy przygotowali m.in. symulacje wypadków, pokazy akcji ratowniczych, ćwiczenia z obrony cywilnej, konkursy dla najmłodszych. Będzie można spróbować swoich sił na komputerowych symulatorach jazdy, śmiałkowie przejdą też próbę dachowania. Wielki finał akcji w formie rodzinnego pikniku edukacyjnego zaplanowano 25 i 26 czerwca br. w Parku Szczęśliwickim w Warszawie.

 

Bezpieczną podróż na wakacje w “Weekend bez Ofiar” ułatwić ma specjalna usługa SMS Info. Od 1 czerwca br. uruchomiony zostanie numer 71551 (1 zł + VAT), pod który abonenci wszystkich sieci mogą zgłaszać chęć otrzymywania informacji o sytuacji drogowej w wybranych województwach. W odpowiedzi otrzymają informacje o stałych utrudnieniach w ruchu na drogach krajowych, a w dniach 24-26 czerwca br. będą informowani o pogodzie, korkach i wytyczanych objazdach.

 

Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar“ jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Ministerstwo Zdrowia, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne. Honorowy patronat objął Minister Infrastruktury.

 

Zostańcie w domach!

 

By w pierwszy wakacyjny weekend tj. 24-26 czerwca nikt nie zginął w wypadkach, wszyscy użytkownicy dróg muszą zachowywać się racjonalnie. Dlatego do tych, którzy nie zamierzają dostosować się do zasad bezpieczeństwa, apelujemy: “Zostańcie w domach!”.

 

 

 

W ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa odbędą się m.in:

 

 

24.06.2011r., Inowrocław

Symulacja wypadku drogowego (bariery ochronne) w warunkach zbliżonych do wypadku z udziałem Roberta Kubicy. Symulacja wypadku Roberta Kubicy na torze Crash testowym.

 

Piknik edukacyjny na Rynku Starego Miasta w Inowrocławiu, w tym .in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji.

 

24.06.2011r., Prostki

Happening edukacyjny, m.in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji.

 

24-26.06.2011r. Dąbrowa Tarnowska

Akcja „Nie bój się ratować życia innym”. Szkolenia z pierwszej pomocy.

 

25.06.2011 r., Załuski pod Płońskiem

Symulacja karambolu (samochody ciężarowe z samochodami osobowymi) na drodze krajowej nr 7, ćwiczenia służb ratowniczych, m.in. z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

 

25.06.2011r., Kielce

Piknik edukacyjny

 

25.06.2011r., Rzeszów

Piknik edukacyjny

 

25.06.2011r., Obwód Utrzymania Autostrady Kończyce, przy autostradzie A4, na terenie miasta Zabrze

Piknik edukacyjny, m.in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji, ratownicy na motocyklach

 

25-26.06.2011r., Warszawa

Finałowy piknik edukacyjny w Parku Szczęśliwickim.

 

Czekają symulatory zderzeniowe i symulatory komputerowe, miasteczko komunikacyjne dla młodszych dzieci w wieku 4-7 lat (moje pierwsze prawo jazdy”), a także miasteczko komunikacyjne dla starszych dzieci, gdzie będzie można zdobyć kartę rowerową. Dodatkowe atrakcje to tor gokartowy, w tym specjalny gokard dla młodszych dzieci, pokazy nowoczesnego sprzętu policyjnego i strażackiego. W niedzielę lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

25.06.2011r., Międzyzdroje

Piknik edukacyjny m.in. nauka pierwszej pomocy, symulator zderzeniowy, symulator dachowania, symulacja uwalniania poszkodowanych w wypadkach drogowych

 

25.06.2011r., Lotnisko pod Nową Wsią

Auto Turniej „Bezpieczniej przez Opole”. Test z przepisów ruchu drogowego. Nauka udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, jazda po płycie poślizgowej

 

26.06.2011r., Łagów

Piknik edukacyjny, m.in. symulacja dachowania, symulator zderzeniowy, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wozów bojowych straży pożarnej i policji, konkursy dla dzieci

 

28.06- 01.07. 2011r., Ustka

Konkurs o miano najlepszego kierowcy Sił Zbrojnych RP w 2011 r., pod honorowym patronatem Szefa Sztabu Generalnego WP

 

 Więcej na www.weekendbezofiar.pl

8 komentarzy do “Po raz drugi rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa”

  1. Zamiast „EKSPERYMENTU” prawidłowe szkolenie i normalny nadzór nad tym procesem…..wyszło jak zwykle………tragedia na drogach,ale sumienie biurokraci w Ministerstwie Infrastuktury mają czyste…tyle zrobiliśmy, jak się kiedyś mawiało system dobry tylko ludzie ch…owi.
    W 2012 roku wszystko zostanie „uporządkowane”dzięki kolejnemu bublowi prawnemu, w imię poprawy bezpieczństwa na polskich drogach.

  2. Pingback: ae slot gaming เกมสล็อต น่าเล่นจริงหรือไม่?

  3. Pingback: bio ethanol burner

  4. Pingback: Medicijnen bestellen zonder recept bij Benu apotheek vervanger gevestigd in Tilburg

  5. Pingback: funny987

  6. Pingback: https://rankmyagent.com/index.php/ina-ervin/out?url=https://gg4.store/&type=social

  7. Pingback: ติดตั้งโซลาเซลล์

Dodaj komentarz