PJN chce znieść obowiązkowe kursy

logo PJN

Marek Migalski, europoseł partii Polska Jest Najważniejsza zaprezentował w Katowicach 10 propozycji zmian w kodeksie drogowym. Chce m.in. znieść, na wzór amerykański, konieczność odbywania obowiązkowego kursu przed egzaminem na prawo jazdy .

– W USA każda dorosła osoba, która ma prawo jazdy, może przygotowywać początkującego kierowcę do egzaminu na prawo jazdy – mówi Migalski. – Mogą to także robić wyspecjalizowane firmy, ale nie ma takiego obowiązku. W Polsce powinno być podobnie – zadaniem państwa byłoby jedynie skuteczne sprawdzenie na egzaminie, czy dana osoba rzeczywiście posiadła konieczne umiejętności do bezpiecznego poruszania się po drogach. To, jak się do tego przygotowywała, nie powinno być zadaniem państwa.

 Jakie są pozostałe propozycje? Zniesienie, na wzór niemiecki, limitu prędkości na autostradach, podwyższenie limitu prędkości na drogach ekspresowych do 130 km/h, podwyższenie limitu prędkości w terenie niezabudowanym do 100 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 110 km/h, podwyższenie limitu prędkości w terenie zabudowanym do 55 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 70 km/h, zniesienie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, z wyjątkiem pasażerów do 18. roku życia, dopuszczenie używania tzw. “antyradarów”, obowiązek wyposażenia każdej sygnalizacji świetlnej w tzw. “sekundnik”, podwyższenie kar oraz liczby punktów karnych za jazdę lewym pasem, zniesienie zakazu rozmów przez telefon komórkowy w czasie jazdy.

Cały pakiet propozycji nazwany został “Pozwólcie Jeździć Normalnie”.

 

jaz

 

Wasze komentarze (14)

 1. Chcieć to sobie Migalski może....a najlepiej niech wszystko zlikwiduje i będzie tak jak przepowiedział kiedyś polityk-prorok Kononowicz....NIE BUDZIE NICZEGO :) A Migalskiemu słońce zaszkodziło....ehhh
  • 70 w mieście? Pięknie, antyradary super....oj musiała być ostra libacja w weekend , jeszcze chłopak trzeźwieje :)
 2. ot przepis na to jak doprowadzić statystyki wypadków do poziomu Indii ,ale przecie Polska jest najważniejsza ;]
 3. To może wzorem USA broń bez ograniczeń. Dotychczas pan Migalski był dla mnie typem trzeźwo myślącego polityka, jednak nie znam się na ludziach.
 4. Propozycje Pana Posla to przecież nic nwego! To już przerabialiśmy.Tego typu propozycje to już nie demagogia to wręcz niebezpieczna głupota.W.Sz
 5. A dlaczego to Państwo musi decydować czy mam żyć głupio czy jak ono uważa rozsądnie , czy mam jeść zupę pomidorową, czy fasolową, ale ja chcę być wolnym człowiekiem i żyć w wolnym kraju i co komu do tego.
  • W tragicznych zdarzeniach często biorą udział przypadkowe ofiary.Dal tego Państwo nie może dopuścić do powszechnej anarhi na drogach.Musi wwięc zadbać o bezpieczeństwo obywateli i stosować powszeche zasady organizacji ruchu. Jest całkowicie odminną sprawą czy się to udaje .W.Sz
 6. jestem za karami za jazdę lewym pasem. To co się dzieje w Polsce jest koszmarem. Reszta to zwyczajna demagogia.
 7. o boże widzisz i nie grzmisz !!!! temu posłowi rozum odebrało proponuje leczyc go na nogi bo na głowę już za późno .....Ale jemu się już nie da pomóc ....
  • No i tu przesadziłeś co byś chciał żeby nie był szkolenia kierowców w osk?żeby jezdzic bez pasów i 70 w mieście i rozmawiac przez telefon? to ty też nieszczęsliwie upadłeś na głowę ;)
 8. Koko jak myślisz po co człowiek ma głowę i rozum ,aby mógł myśleć samodzielnie ,czy mógł wykonywać polecenia, wszechwiedzących Jeżeli rozum służy do myślenia to nie powinien nikogo krzywdzić i, ponosić konsekwencje swego myślenia .Popieram poprzednika
  • i jesteś gotowy zaufać i powierzyć bezpieczeństwo swojej rodziny na drodze innym kierowcom w przeświadczeniu, że mają własny rozum i głowę? gratuluję.
 9. Pomysły pana Migalskiego są chore, z wyjątkiem jednego: obowiązkowych kursów prawa jazdy. Na egzamin chciałbym pójść bez obowiązkowego kursu. Choćby na kategorię C, gdzie w wojsku zrobiłem więcej kilometrów Starem, niż niejeden "instruktor" przez całe życie (poza nauką jazdy)...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Brak produktów w koszyku.