Pijany długi weekend

kontrola drogowa

Na drogach całego kraju policja zatrzymała ponad 2,5 tys. nietrzeźwych kierowców. Zginęły 43 osoby.

 

Podczas pierwszego czerwcowego weekendu w 527 wypadkach zginęły 43 osoby, a 671 zostało rannych. Od środy policja zatrzymała 2521 nietrzeźwych kierowców. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku, w ciągu pięciu dni, w 612 wypadkach, zginęło 65 osób, a 801 zostało rannych. Policja zatrzymała wówczas 2683 nietrzeźwych kierowców. Od 2 do 5 czerwca bezpieczeństwa na drogach strzegło w sumie ok. 10 tys. policjantów. Więcej patroli było na drogach wyjazdowych z miast. Funkcjonariusze prowadzili zmożone kontrole prędkości, z jaką jeździli kierowcy oraz ich trzeźwości. Sprawdzali też, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) jest przestępstwem, za które grozi nawet 2 lata więzienia. Mimo to w ostatni wydłużony weekend majowy, policjanci zatrzymali aż 2 tys. nietrzeźwych kierowców.

Wasze komentarze (2)

  1. Pytanie co tym dwóm tysiącom pijaków zrobią... bo jeżeli dalej będą dostawać kary w zawiasach - to życzę powodzenia. A trup jak widać ściele się gęsto.
    • no jeśli policzyć już wszystkie długie weekendy w ciągu 20 lat to wszyscy statystycznie byliśmy pijani przynajmniej raz:P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.