Dzięki współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wydano nietypowy kalendarz na rok 2016. Prezentują się w nim policjantki, które na co dzień pracują w warszawskiej drogówce.

„Czarujący uśmiech i piękny wygląd, a jednocześnie stanowczość i zdecydowanie. To cechy większości kobiet w mundurze i białych czapkach, które mogą spotkać kierowcy na drogach Warszawy i ościennych powiatów. Początkowe zdziwienie i oczarowanie przeradza się w pewność, że doszło do spotkania z profesjonalistą w zakresie ruchu drogowego. Kontrolują kierujących i pieszych, kierują ruchem drogowym, prowadzą postępowania w sprawach o wykroczenia. Zabezpieczają przemarsze i przejazdy, pilotują głowy państw, jeżdżą radiowozami i motocyklami, uczą dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Robią wszystko to samo co ich koledzy. Taryfy ulgowej nie ma. Pełnią służbę w dzień i w nocy, latem i zimą. W razie potrzeby ścigają przestępców i potrafią użyć pałki służbowej, kajdanek oraz broni. Przy wszystkich trudach ciężkiej pracy potrafią się zaprezentować pięknie i kobieco, co widać na zdjęciach zamieszczonych w limitowanej edycji kalendarza" - czytamy w komunikacie stołecznej drogówki.


W Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pełni służbę 125 kobiet.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0