Październik Nr 10/2009 (46)

miesięcznik " Szkoła jazdy "

USTAWA NA CIĘŻKIE CZASY?. Zmiany do ustawy o transporcie drogowym, nazwane entuzjastycznie przez resort “ustawą antykryzysową dla transportu”, są w istocie pretekstem do przemodelowania przepisów prawa transportowego i wprowadzenia do nich kilku korekt, korzystnych z punktu widzenia określonych grup przedsiębiorców. Czy uchroni bądź choć częściowo osłoni przed skutkami kryzysu? Nie wiadomo.

INSTRUKTORZY NAUKI JAZDY SZKOLILI SIĘ W BEŁCHATOWIE

Było to pierwsze tak duże spotkanie, na którym kompleksowo omówiono współczesne trendy w prowadzeniu nowoczesnego ośrodka szkolenia kierowców – tak o szkoleniu w Bełchatowie mówi Krzysztof Ledzion, jeden z organizatorów.

WYPRZEDZAĆ ALE KOGO?

Zaraz po niedostosowaniu prędkości do warunków ruchu i wymuszenia pierwszeństwa przejazdu wyprzedzanie zajmuje trzecie miejsce w statystykach najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Gdy dochodzi do tragedii, całkiem racjonalne zdaje się doszukiwanie winy u instruktora, który musiał źle nauczyć wyprzedzania pechowego kierowcę. Tylko z drugiej… strony jak kursant może zdobyć tę umiejętność, skoro inne samochody zawsze jadą szybciej od tego z “eLką” na dachu?

PRAWO JAZDY JUŻ NIE WYSTARCZY

Na mocy nowelizacji prawa kandydat na zawodowego kierowcę oprócz uzyskania prawa jazdy musi ukończyć tzw. kwalifikację wstępną. Kierowcy w specjalnych ośrodkach szkoleniowych mają uczyć się zasad kierowania pojazdami w trudnych warunkach. Zmiany weszły w życie 10 września 2009 roku.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.