Pod koniec kwietnia uroczyście otwarto kolejne dwa ośrodki doskonalenia techniki jazdy. Są to obiekty stopnia podstawowego. Inwestycje prowadziły wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego.

W przypadku obiektu krośnieńskiego WORD-u, budowa ODTJ-u kosztowała 5 mln zł.  Już w przyszłym roku (jeśli nic się nie zmieni) będą mogli tam odbywać obowiązkowe szkolenia świeżo upieczeni kierowcy, będący w tzw. okresie próbnym.


- Krosno wzbogaciło się o nowy, imponujący obiekt, który jest bardzo potrzebny całej społeczności Podkarpacia - mówiła podczas uroczystego otwarcia obiektu wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska. - Na polskich drogach wciąż jest dużo wypadków i ciągle giną ludzie. Niejednokrotnie z powodu braku umiejętności kierowców. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie na polskich i na podkarpackich drogach, na tym, by było tu jak najmniej wypadów, bo wszyscy jesteśmy uczestnikami dróg. Tego typu obiekty to wspaniały sprzymierzeniec działań, mających na celu ochronę życia kierowców, pasażerów i pieszych. Szkolenia w tym ośrodka z pewnością znacząco wpłyną na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach.


Koszt budowy ODTJ-u w Legnicy to z kolei 4,2 mln zł. Wybudowano go także z myślą o młodych kierowcach będących w „okresie próbnym”.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0