Otwarto dwa nowe ODTJ-y. W Krośnie i Legnicy

rondo

Pod koniec kwietnia uroczyście otwarto kolejne dwa ośrodki doskonalenia techniki jazdy. Są to obiekty stopnia podstawowego. Inwestycje prowadziły wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego.

W przypadku obiektu krośnieńskiego WORD-u, budowa ODTJ-u kosztowała 5 mln zł.  Już w przyszłym roku (jeśli nic się nie zmieni) będą mogli tam odbywać obowiązkowe szkolenia świeżo upieczeni kierowcy, będący w tzw. okresie próbnym.

– Krosno wzbogaciło się o nowy, imponujący obiekt, który jest bardzo potrzebny całej społeczności Podkarpacia – mówiła podczas uroczystego otwarcia obiektu wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska. – Na polskich drogach wciąż jest dużo wypadków i ciągle giną ludzie. Niejednokrotnie z powodu braku umiejętności kierowców. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie na polskich i na podkarpackich drogach, na tym, by było tu jak najmniej wypadów, bo wszyscy jesteśmy uczestnikami dróg. Tego typu obiekty to wspaniały sprzymierzeniec działań, mających na celu ochronę życia kierowców, pasażerów i pieszych. Szkolenia w tym ośrodka z pewnością znacząco wpłyną na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach.

Koszt budowy ODTJ-u w Legnicy to z kolei 4,2 mln zł. Wybudowano go także z myślą o młodych kierowcach będących w „okresie próbnym”.

jaz

5 komentarzy do “Otwarto dwa nowe ODTJ-y. W Krośnie i Legnicy”

  1. Pingback: ข่าวรถใหม่

  2. Pingback: https://www.timesunion.com/marketplace/article/phenq-reviews-17525542.php

  3. Pingback: Study in Africa

  4. Pingback: go to this web-site

  5. Pingback: Water Heater Repair Plumbers

Dodaj komentarz