Aktualności OSK dla powodzian

Stowarzyszenie OSK i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego zorganizowało zbiórkę darów dla powodzian w Wilkowie.

Do akcji instruktorów przyłączyły się firmy oraz osoby prywatne. W kilka dni udało się zebrać artykuły pierwszej potrzeby takie, jak: woda mineralna, konserwy, dżemy, herbata, kawa, cukier, mleko, soki, słodycze, środki czystości, środki dezynfekujące, wiadra, szczotki, rękawice, worki na śmieci, papier toaletowy, odzież, buty, ręczniki i koce. Transport z darami pojechał do gminy Wilków w województwie lubelskim, która bardzo ucierpiała w powodzi. Z 25 wsi w gminie Wisła oszczędziła tylko cztery. Ludzie w jednej chwili stracili cały majątek. Woda zniszczyła tu uprawy chmielu i sady owocowe, z których żyje większość mieszkańców okolicznych wsi.- 26 maja około godz. 16 dojechaliśmy do szkoły w Rogowie, w której tymczasowo znajduje się siedziba gminy Wilków - opowiada Janusz Kuśmierek, prezes SOSKiI Regionu Piotrkowskiego. - Na własne oczy zobaczyliśmy rozmiary klęski.


 


Także druga fala powodziowa w czerwcu zalała gminę Wilków. Prezes Kuśmierek wystąpił z apelem, by w akcję pomocy powodzianom włączyły się stowarzyszenia OSK z całej Polski.


 


- Zorganizujmy akcję ogólnopolską poprzez PFSSK, bo pomoc będzie potrzebna jeszcze przez długi okres. Miesiące, a może lata - apeluje Kuśmierek. - Proponuję, by impreza „Instruktor Roku 2010” została zorganizowana skromniej, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczone na pomoc dla powodzian. Można zorganizować zbiórkę wśród uczestników imprezy, firm sponsorujących oraz urzędów i instytucji biorących udział w imprezie. Liczę na pomysłowość kolegów z PFSSK a zwłaszcza gospodarzy Konkursu.


 


mur

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0