OSK dla powodzian

Stowarzyszenie OSK i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego zorganizowało zbiórkę darów dla powodzian w Wilkowie.

Do akcji instruktorów przyłączyły się firmy oraz osoby prywatne. W kilka dni udało się zebrać artykuły pierwszej potrzeby takie, jak: woda mineralna, konserwy, dżemy, herbata, kawa, cukier, mleko, soki, słodycze, środki czystości, środki dezynfekujące, wiadra, szczotki, rękawice, worki na śmieci, papier toaletowy, odzież, buty, ręczniki i koce. Transport z darami pojechał do gminy Wilków w województwie lubelskim, która bardzo ucierpiała w powodzi. Z 25 wsi w gminie Wisła oszczędziła tylko cztery. Ludzie w jednej chwili stracili cały majątek. Woda zniszczyła tu uprawy chmielu i sady owocowe, z których żyje większość mieszkańców okolicznych wsi.

– 26 maja około godz. 16 dojechaliśmy do szkoły w Rogowie, w której tymczasowo znajduje się siedziba gminy Wilków – opowiada Janusz Kuśmierek, prezes SOSKiI Regionu Piotrkowskiego. – Na własne oczy zobaczyliśmy rozmiary klęski.

 

Także druga fala powodziowa w czerwcu zalała gminę Wilków. Prezes Kuśmierek wystąpił z apelem, by w akcję pomocy powodzianom włączyły się stowarzyszenia OSK z całej Polski.

 

– Zorganizujmy akcję ogólnopolską poprzez PFSSK, bo pomoc będzie potrzebna jeszcze przez długi okres. Miesiące, a może lata – apeluje Kuśmierek. – Proponuję, by impreza „Instruktor Roku 2010” została zorganizowana skromniej, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczone na pomoc dla powodzian. Można zorganizować zbiórkę wśród uczestników imprezy, firm sponsorujących oraz urzędów i instytucji biorących udział w imprezie. Liczę na pomysłowość kolegów z PFSSK a zwłaszcza gospodarzy Konkursu.

 

mur

3 komentarze do “OSK dla powodzian”

  1. Pingback: aksara178

  2. Pingback: porcini mushrooms dried near me

Dodaj komentarz