Olsztyńska akcja „Elka”

kontrola drogowa

Policjanci z olsztyńskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Olsztynie przeprowadzili działania „Elka”.

– Funkcjonariusze skontrolowali 13 pojazdów potocznie szkół nauki jazdy. Działania te były przeprowadzone zarówno w mieście, jak i na drogach krajowych w pobliżu Olsztyna – informuje sierż. Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Akcja miała na celu ujawnienie nieprawidłowości związanych z wyposażeniem pojazdów, stanem technicznym i dokumentacją instruktorów z ośrodków kształcenia kierowców. Dodatkowo policjanci badali stan trzeźwości kursantów jak i samych instruktorów.

– Funkcjonariusze odnotowali jedną nieprawidłowość związaną ze stanem technicznym pojazdu. Stwierdzili pęknięty klosz lampy, nadmiernie zużytą rzeźbę bieżnika opon osi tylnej oraz brak odpowiedniej siły nacisku pedała hamulca po stronie instruktora – mówi Krzysztof Wasyńczuk. – W tym przypadku policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Natomiast pracownicy starostwa oraz urzędu miasta kontrolowali dokumentację związaną z prawidłowym prowadzeniem kart pracy instruktorów i kursantów. Także i w tym przypadku ujawniono aż 12 nieprawidłowości związanych z nieprawidłowym wypełnianiem kart zajęć kursantów.

ana

 

Wasze komentarze (4)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.