Olsztyn: pijany dyrektor WORD

alkohol + kluczyki do samochodu

W Olsztynie pijany kierowca Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego spowodował kolizję.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (9/10 listopada 2012 r.) na ul. Niepodległości. Jest to jedna z głównych ulic miasta, będąca obecnie w przebudowie. Hyundai kierowany przez dyrektora uderzył w barierki rozdzielające pasy jezdni. Zdarzenie widział dyżurny monitoringu miejskiego. Na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego i zbadali stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Ma 1,2 promila.

– Kierowca za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat – mówi Izabela Niedźwiedzka-Pardela z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Andrzej Sz. jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie od 1998 roku. W poprzedniej kadencji samorządu był olsztyńskim radnym z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Ośrodek, którym Sz. kieruje, podlega Urzędowi Marszałkowskiemu. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy (stan na sobotę) – władze regionu oczekują, że dyrektor WORD sam złoży w tej sytuacji rezygnację z zajmowanego stanowiska.

ana

 

5 komentarzy do “Olsztyn: pijany dyrektor WORD”

  1. Brawo! za tytuł : „Pijany kierowca” a nie „Pijany Dyrektor WORD Olsztyn”. Stąd mamy też wiadomości : zatrzymano 450 praw jazdy pijanym kierowcom, i nikt nie pisze ,że w tym 200 rowerzystów- bo rowerzysta to nie kierowca. Można i tak bajerować.Jeszcze trzeba dodać ,że ten dyrektor miał tam już stały etat i uchodził za eksperta od szkolenia i egzaminowania. Entuzjasta kamer w samochodach egzaminacyjnych egzaminacyjnych. Powodem użycia alkoholu z pewnością była obecna reforma w szkoleniu i egzaminowaniu.

  2. w trosce o bezpieczeństwo na drogach i realizując dyrektywę UNIJNĄ w ośrodku egzaminowania w Olsztynie należy zainstalować w samochodach egzaminacyjnych probierze trzeżwości dla egzaminatorów
    i dyrekcji OŚRODKA

  3. W trosce o bezpieczeństwo kursantów na egzaminie popieram dyrektywę Unijną i zamontowanie probierzy trzeżwości dla egzaminatorów, zaczynając od ośrodka Egzaminowania w Olsztynie , ryba psuje się od głowy.

  4. Pingback: Smith & Wesson Model 637 Crimson Trace® Lasergrip® For Sale Online

  5. Pingback: where to buy muelear oxidizer​

Dodaj komentarz