W Olsztynie pijany kierowca Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego spowodował kolizję.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (9/10 listopada 2012 r.) na ul. Niepodległości. Jest to jedna z głównych ulic miasta, będąca obecnie w przebudowie. Hyundai kierowany przez dyrektora uderzył w barierki rozdzielające pasy jezdni. Zdarzenie widział dyżurny monitoringu miejskiego. Na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego i zbadali stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Ma 1,2 promila.


- Kierowca za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat - mówi Izabela Niedźwiedzka-Pardela z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.


Andrzej Sz. jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie od 1998 roku. W poprzedniej kadencji samorządu był olsztyńskim radnym z ramienia Platformy Obywatelskiej.


Ośrodek, którym Sz. kieruje, podlega Urzędowi Marszałkowskiemu. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy (stan na sobotę) - władze regionu oczekują, że dyrektor WORD sam złoży w tej sytuacji rezygnację z zajmowanego stanowiska.


ana


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0