Najciekawszym punktem XX zjazdu delegatów PFSSK nie były wcale wybory mające wyłonić prezesa organizacji. Bo to, co najważniejsze, powiedział zaproszony gość, czyli Bogdan Oleksiak, dyrektor departamentu transportu drogowego Ministerstwa Infrastruktury. Otóż jeszcze w tym tygodniu ma zostać opublikowany projekt zmiany ustawy o kierujących pojazdami!

Oleksiak, specjalny gość zjazdu delegatów Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców (odbył się w sobotę Łowiczu) powiedział, że decyzja o publikacji projektu zmian w ustawie o kierujących pojazdami została podjęta 6 kwietnia.


- Chciałbym państwu powiedzieć, że decyzja już jest, projekt zostanie opublikowany w następnym tygodniu - zapowiadał delegatom w sobotę Oleksiak. - Liczę na to, że podejmiecie nad zaproponowanymi zmianami merytoryczną dyskusję. O szczegółach mówić nie będę, poznacie je już wkrótce.


Co może znaleźć się w projekcie zmiany ustawy o kierujących pojazdami? Z naszych informacji wynika, że nie powinien on zanadto odbiegać o tego, który opublikowaliśmy w lipcu ubiegłego roku.


Sam zjazd miał bardzo spokojny przebieg. Delegaci zdecydowali, że prezesem PFSSK pozostanie Krzysztof Bandos. Nieco zmienił się za to zarząd organizacji. Na miejsce Krzysztofa Kołodziejczaka (całe łódzkie stowarzyszenie wystąpiło z Federacji) i Jana Sańczyka wybrani zostali Stefan Rzońca i Jan Szumiał. W zarządzie PFSSK pozostali za to Marek Stasiak i Jan Szymczak.


Podczas zjazdu delegaci rozmawiali także o dwóch imprezach, które odbędą się jeszcze w tym roku. Chodzi o kolejną odsłonę konkursu „Instruktor Roku” (odbędzie się w czerwcu w Pile) oraz jubileusz XX-lecia PFSSK (planowany jest na listopad, w okolicach Warszawy).


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0