Z projektu zmiany ustawy o ruchu drogowym oraz kilku innych ustaw, który jest datowany na 21 lipca, wynika, że wejście w życie przepisów związanych z okresem próbnym dla młodych kierowców planowane jest nie na 4 czerwca, tylko 26 marca!

Autorem projektu jest Ministerstwo Cyfryzacji. Dotyczy on Centralnej Ewidencji Kierowców. To dokument o tyle przełomowy, że po raz pierwszy planuje się przyspieszenie, a nie opóźnienie wejścia w życie przepisów ustawy o kierujących pojazdami. Zamiast 4 czerwca 2018 roku, już 26 marca miałyby wejść w życie przepisy przede wszystkim dotyczące okresów próbnych dla „świeżych” kierowców. To ważna wiadomość zarówno dla osób ubiegających się o prawo jazdy jak i ośrodków szkolenia kierowców. Dlaczego? Bo tzw. okres próbny to dwa lata usiane ograniczeniami i obowiązkami, w tym dwoma płatnymi szkoleniami już po uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.


rb, jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0