Resort cyfryzacji rozważa przesunięcie wejścia w życie Centralnej Ewidencji Kierowców. Nawet jeśliby miało się tak stać, nie oznacza to wcale, że od czerwca nie będą obowiązywały obostrzenia dotyczące świeżo upieczonych kierowców - dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego resortu cyfryzacji Karola Manysa.

Informacja o tym, że Ministerstwo Cyfryzacji rozważa przesunięcie wdrożenia modułu Centralnej Ewidencji Kierowców do CEPiK-u 2.0 na późniejszy termin niż 4 czerwca, pojawiła się w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”. W mediach rozpętała się prawdziwa burza. Nietrudno znaleźć doniesienia o tym, że Polacy, którzy w czerwcu staną się świeżo upieczonymi kierowcami, nie będą zagrożeni obostrzeniami.


Takie twierdzenia nie mają jednak nic wspólnego z rzeczywistością. Rzeczywiście, Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji odpowiedzialnego za projekt CEPiK 2.0, potwierdził „Szkole Jazdy”, że resort rozważa przesunięcie wejścia w życie Centralnej Ewidencji Kierowców. Ale żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Jednak jeśli nawet miałoby się tak stać, przepisy dotyczące świeżo upieczonych kierowców mogą wejść w życie nawet mimo braku uruchomienia Centralnej Ewidencji Kierowców w wersji 2.0. Również taki scenariusz rozważany jest obecnie w Ministerstwie Cyfryzacji. I taką opcję można uznać za jak najbardziej realną.


Ostateczne decyzje powinny zostać podjęte najpóźniej za kilka tygodni.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0