OIGOSK: Czy prezes jest legalny? Jest wynik kontroli

Roman Stencel

Jest wynik kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców w sprawie legalności wyboru Romana Stencla na prezesa.

Przypomnijmy, że o sprawie pisaliśmy już w ubiegłym roku, kiedy to Eugeniusz Kubiś skierował do ówczesnego szefa resortu transportu Sławomira Nowaka wniosek, gdzie domagał się sprawdzenia, czy Roman Stencel pełni funkcję prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców w zgodzie z prawem. Kubiś zarzucał jakoby prezes OIGOSK Roman Stencel pełnił swoją funkcję bezprawnie. – „Roman Stencel jest wyłącznie członkiem wspierającym i nie jest wpisany do żadnego rejestru działalności regulowanej” – argumentował we wniosku. Jak podkreślał Kubiś, zgodnie ze statutem, w skład władz OIGOSK mogą wchodzić tylko członkowie zwyczajni lub honorowi, którzy wykonują obowiązki osobiście.

Wniosek o podobnej treści trafił wcześniej do komisji rewizyjnej.

Z protokołu KR OIGOSK z dnia 22.02.2014 r. wynika, że Roman Stencel na zebraniu założycielskim nie miał statusu członka izby natomiast pełnomocnictwo udzielone mu przez żonę upoważniało tylko do wykonywania czynności prawnych na zebraniu założycielskim w dniu 03.02.2007 r. i wygasło po zakończeniu zebrania. Czytamy tam również, że: „Na Walnym Zebraniu Delegatów w dniu 19.03.2011 roku Roman Stencel ponownie kandydował na prezesa Izby nie przedstawiając i nie uzupełniając w aktach KRS udzielonego nowego pełnomocnictwa; W dniu 09. 05. 2011 roku p. Roman Stencel został członkiem wspierającym OIGOSK i do chwili obecnej posiada status członka wspierającego, co nadal nie upoważnia go do zajmowania stanowiska we władzach Izby.”

W załączniku pełna treść protokołu KR OIGOSK w tej sprawie.

red

 

 

 

Wasze komentarze (124)

 1. Cóż, w niezłych opałach jest" PREZES PREZESÓW"..I dobrze mu tak.Sprawiedliwość ciebie prezesie dosięgnie za przedmiotowe traktowanie swoich członków.Ściskam kciuki żeby Walne pokazało miejsce w szeregu.
 2. Kończąc pracę w firmie pomyślałem: a zajrzę sobie na koniec pracy na strony poświęcone szkoleniu kierowców. Ostatnio tyle się działo. Komisje sejmowe obradowały. Poczytam o nowościach. A tu patrzę i oczom nie wierzę!! Jest protokół z posiedzenia KR. Dlaczego w tym miejscu a nie na stronie Izby? Pozdrawiam Ryszard Kubisiak
 3. Zapraszamy do zapisywania się do naszej Izby,bo w tym roku chcielibyśmy za wasze pieniążki wyjechać na Majorkę.
 4. A może fotkę Panie" Prezesie" na schodach ministerstwa przyda się żeby pokazać wnukowi w jaki sposób zdobywa się władzę, ale znowu ten Kubiś i znowu ma rację, jak go usadzić żeby mieć święty spokój to pytania które nurtują umysł jaśnie oświecony pana" Prezesa" a teraz na koniec pytanie komu Pan służył bo na pewno nie dla OSK działania Pana przyniosły tylko szkodę środowisku szkoleniowców a korzyść lobbystą a może i działaczom za te niedopowiedzenia i nieuczciwości powinno się Pana wykluczyć
  • Czytając ten artykuł poczułem satysfakcję ,ponieważ będąc w szkoleniu od 25 lat nie zapisałem się do żadnej organizacji i ani nic na tym nie straciłem a tylko zyskałem /składk zostaly w mojej kieszeni /
 5. Bardzo ciekawa lektura widać kto reprezentuje OIGOSK. Prezes osiągnął szczyt swoich możliwości. Ciekawe czy Zarząd żył w nie świadomości, a tyle o tym wcześnie pisano i mówiono. Czytając zaprezentowany materiał widać teraz te wszystkie manipulacje- przekręty nie tylko dokumentacyjne . Komisja Rewizyjna przeraziła się ewentualnej odpowiedzialności nie tylko przed własną organizacją ale jak widać również przed wymiarem sprawiedliwości. BRAWO dla ,, Szkoły Jazdy” która do tych materiałów dotarła i je opublikowała.
 6. No powiem uczciwie! Jestem zdegustowany prezesurą kol. R. Stencla. Miałem go za człowieka prawego oraz konsekwentnego w działaniu. Ostatnio skarżył się na mnie do prezesa Szymańskiego, że krytykuję tzw, grupę roboczą (samozwańczą) za brak sukcesów w pracy na rzecz środowiska OSK. Powiem krótko, ROMAN ! daj sobie spokój i zachowaj się honorowo.
 7. W końcu będę mógł uczestniczyć na Walnym. "Prezesowi wszystkich prezesów" oraz wiceprezesowi wygarnę , to co mi leży na wątrobie! Żarty się skończyły! Walne tylko z członkami OIGOSK! chyba, że ujawniony protokół Prezes schowa pod dywan? i Walne zrobi ze swoimi delegatami (pełnomocnictwami) ;)
  • Nie ciesz się! Prezio już zdecydował - będzie zebranie "pełnomocnictw! Ino delegaci i basta! W tym miesiącu jako prezes oddziału "macierzystego" poprowadzi obrady, wybierze "delegatów" (czytaj - zbierze pełnomocnictwa). Taki protokół komisji rewizyjnej to on ma w nosie. On rządzi na oczach całej organizacji i tak ma być. Walne zebranie członków a nie "pełnomocnictw" - o to trzeba zawalczyć!Muszą iść wnioski (dokładnie uchwały oddziałów terenowych) o WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW !!! To jedyna szansa na zmiany. Tylko WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW. Nie ma ich najwięcej, bo wielu wyrzucił.
 8. Niesamowite!!! a były Prezes PIGOSK "Aleksander Wielki" tak mącił, kręcił, że w końcu przed końcem kadencji zmienił statut by do grona Zarządu wprowadzić swojego człowieka ( po zmianie statutu -nie musiał być członkiem izby). W marcu czekają nas wybory co były szykuje zobaczymy.... a szykuje ....., zbiera siły.... co w tych PREZESACH jest?
 9. Permanentny kłamca i oszust. To sprawa dla prokuratora. I jeszcze kwestia Zielonej Góry czyli farsa warsztatów dla instruktorów - zrobione w jeden dzień. Oby Temida nie była ślepa !
 10. Kończ Waść wstydu oszczędź. Istnieje magiczne słowo REZYGNACJA. PS. ekipa trolli niech zamilknie, podlizywanie nie ma sensu, praktycznie nie ma już komu.
  • W Koszalinie Prezes zbiera już delegatów na wybory widać chłop czuje się pewnie, Minister miał w dupie sprawdzać stan Prawny Pana Prezesa to może i prokurator też bedze miała w dupie.
 11. Raczej każda społeczność zawodowa ma swoją organizację która ja wspiera. Trudno egzystować "solo". Ci którzy piszą że nigdy nie będą członkami organizacji zapominają o tym, że również korzystają z wypracowanych przez te organizację spraw. Gdyby nie organizacje skupiające OSK, pewnie mielibyśmy ustawę która znacznie utrudniłaby życie OSK. Inna sprawa, że oczekiwania jakie od tych organizacji oczekiwaliśmy były większe, że transparentność nie do końca jest akceptowana przez społeczność, że niektórzy leaderzy uważają, że mogą sobie pozwolić na wybiórcze traktowanie spraw.
 12. Ale od tego są organy kontroli w organizacji by czuwać nad sprawnym i zgodnym z prawem działaniem leaderów. Warunek jednak taki by osoby które są w tych organach kontroli nie były podatne na sugestie kontrolowanych. Muszą z determinacją wykonywać swoją pracę. Bo cóż to za organ kontroli który jest pod wpływem leaderów i realizuje swoje czynności kontrolne pod ich dyktando. Dobrze działający organ kontroli jeśli pozyska jakąkolwiek informację która może być niepokojąca co do zgodności z prawem sam z własnej inicjatywy winien przeprowadzić kontrole i sprawdzić prawdziwość tej informacji a nie czekać na formalne zgłoszenie.
   • Jest protokół ,teraz powinno być walne zebranie członków OIGOSK i członkowie tej organizacji sami powinni przedyskutować swoje sprawy. Pan Roman Stencel wiele miesięcy temu jako osoba publiczna ,usiłująca przez swoją działalność wpływać na losy znacznej części społeczeństwa ,powinien publicznie pokazać pełnomocnictwa upoważniające go do pełnienia funkcji prezesa.Nie byłoby tematu. Jak widzimy nie dostarczył tych pełnomocnictw do KRS ,nie dostarczył Komisji Rewizyjnej .Pan Roman Stencel usiłuje mieć wpływ na losy osób niebotycznie przekraczające liczbę członków OIGOSK ,z własnego wyboru jest osobą publiczną i musi liczyć się liczyć z publicznym rozliczeniem swojej działalności , w tym legalności swojej prezesury.Proponuję na początek ,żeby pan Roman Stencel dostarczyl brakujące pełnomocnictwa do KRS w Koszalinie.
    • W tym kontekście ciekawe co pan Stencel pokazał w Ministerstwie ,skoro stosownych pełnomocnictw nie ma tam gdzie być powinny ,czyli w koszalińskim KRS.
 13. Bardzo ciekawy i pouczający dokument z działalności OIGOSK Pana Prezesa potwierdzają się nasze stanowiska w tej przedmiotowej sprawie. Znając sposób działania Pan Prezesa okaże się że ten protokół jest nie ważny zawiera treści kłamliwe i oszczercze wobec osoby miłościwie nam panującej. Ciekaw jestem kiedy Prezes wezwie na przysłowiowy dywanik KR i przez sobie znane manipulacje zażąda zmiany treści tego protokółu, mam tylko nadzieje że KR. nie ulegnie naciskom. Chyba że, decyzją Prezesa w trybie natychmiastowym członkowie KR. zostaną usunięci z OIGOSK znane są przecież takie praktyki i reakcje Prezesa . Jak wynika z protokołu sprawa będzie pewnie rozwojowa. Jest w tym protokóle bardzo ważny wątek a mianowicie stanowisko MIiR dotyczące legalności Prezesa OIGOSK. Wyobrażam sobie że ten protokół również otrzymają urzędnicy MIiR. Cdn.
  • Ciebie wywalono (dzięki Bogu) i co, teraz wszystko będziesz krytykował. Tak fałszywego człowieka nigdy nie spotkałam.
   • Do osk bardzo dobrze bądź szczęśliwy. A co tu krytykować jak przedstawiono czarno na białym. To że nie potrafisz czytać to masz problem, ja z tym problemu niemam. Na takich jak Ty szkoda pisania i odpowiadania.
    • No raczej czarno na białym - ale prawdy w tym brak. Cóż -taki impertynent jak pan nie uwierzy opinii ministerstwa ,nie umie przeczytać statutu ,pewnie i papież Franciszek nie pomógłby. Niestety na głupotę ,zacietrzewienie,nienawiść lekarstwa brakuje.
     • Myślisz,że jak przyłożyłeś swoje brudne łapy do wyrzucenia porządnych ludzi z organizacji, to jeszcze możesz strzykać na nich jadem ?Opamiętaj się.
     • Człowieku (???) opamiętaj się ! Kultura osobista to jak widać niezrealizowany element edukacji w Twoim życiu. Szkoda ...
    • Mam nadzieję ,że za takie oszczerstwa zostanie pan pozwany do sądu. - nie dopisałam ,że to do p.Sobotki.
    • Jeżeli jesteś tak świetnie zorientowana ,że ktoś posługuje się oszczerstwami wobec twojego rycerza, to oświeć nas i pokaż na czym te oszczerstwa polegają.Jakoś mimo upływu czasu pan Stencel nikogo do sądu nie podał.Chyba, że uwzględnimy podanie Kubisia do sądu koleżeńskiego OIGOSK za podciągnięcie jego działań pod miano działań użytecznego idioty. W tej sprawie wypowie się walne zebranie członków OIGOSK ,chyba ,że pan" prezes" swoimi sztuczkami do tego nie dopuści,
   • Bóg ,papież Franciszek ,Seneka w oryginale ,kogóż jeszcze Ci trzeba ,żeby pokonać dobrego człowieka Tadeusza Sobotkę ,który przy Twoim Romanie zdaje się być nikim.Twoja optyka, Twoje prawo ale proszę ,nie wzywaj Pana Boga z tak błahej przyczyny jak tryumf ,chwilowy,niegodziwości nad dążeniem do normalności.
    • Mój to jest Adam.Przeczytaj swoje słowa raz jeszcze - zgadzam się w 100 %.A do ciebie "non compos mentis"-współczuję.
     • no kompost mentos ! zwariować można od ilości mądrości. przestańcie się popisywać i wzajemnie sobie dowalać. niestety właściwa środowisku i powszechnie rozumiana jest raczej ta podwórkowa łacina ...
 14. Jeśli uważnie przeczytać teksty pisane przez "OSK" stylistyka, słownictwo to raczej można z dozą niemal 100% pewności stwierdzić kto jest autorem. Cóż Internet to takie miejsce gdzie ludzie słabi którym brakuje odwagi, ludzie nie mający argumentów będą rzucać w innych błotem. Im bardziej gęsto to błoto to myślą, że odniesie większy skutek. I myślą, że nie będą rozpoznane. Najprościej jest ignorować tego typu wypowiedzi i nie odpowiadać na nie. Pozdrawiam Ryszard Kubisiak Ryszard Kubisiak
 15. Jeśli chodzi o sprawy opisane w protokole, to skoro Pan RS jest tak bardzo pryncypialny w swoich poczynaniach w stosunku do członków organizacji i skrupulatnie aż do bólu ich rozlicza, to sam winien być ja "żona Cezara. Bez skazy". Zatem nie widzę powodu dla którego ów protokół był tajemnicą i nie został przekazany do Zarządu organizacji i osób które składały wnioski do KR. "ab alio exspectes, alteri quod feceris" Pozdrawiam Ryszard Kubisiak
  • Panie Kubisiak Seneką chciał pan zabłysnąć. Ja tylko chciałam podpowiedzieć aby pan ten cytacik koleżce Sobotce przetłumaczył.On powinien oczekiwać...
   • Jeszcze raz do pana Kubisiaka -audiatur et altera pars. Dzięki,że mogłam przypomnieć sobie studia.
    • Jak widać Panie OSK jesteś i byłeś na tych studiach nieukiem. Panu Kubisiakowi nie dorastasz do pięt on przy swoich wpisach posługuje się własnym nazwiskiem. A Ty osk ukrywasz się jak tchórz i nie masz za wiele do powiedzenia to widać i czuć na odległość. Wiec zaprzestań tych głupawych swoich wpisów. Skoro studia ukończyłeś?, chyba że to był WUML tzw.studia baranów.
     • Widzę że ciśnienie się podniosło w postach zaczęło się gotować. Piana wychodzi, strach przed rozliczeniem nie jednemu przed oczami czy splata czy krata co nie jednemu właśnie rozum wraca po co mi wycieczki prokurator może krata. Dziś nie jeden spać nie może. Dobranoc jeśli możecie.
     • Państwo mniej lub bardziej emocjonalnie wypowiadacie się a PT Roman Stencel milczy jak rasowy polityk . Ma nas wszystkich w niskim poważaniu.Co się będzie plebsowi tłumaczył.Za to w imieniu plebsu wypowie się w ministerstwie ,na komisji sejmowej ,w mediach. No i oczywiście zadba o sweet focie ,żeby potem lepiej sprzedawać swoje usługi wybitnego eksperta niedouczonym szkoleniowcom. Swojej wiedzy i doświadczenia nie zdobywa prowadząc osk ,bo trudno mówić o takim doświadczeniu u osoby ,która prowadzi ośrodek za żonę i szkoli w porywach kilkanaście osób rocznie.Pan Stencel współtworzy prawo dla nas i za nas.Efekty każdy widzi.
     • Święte słowa Panie P-M. Dodam tylko, żeby było śmieszniej, że ta jego izba funkcjonuje, bo ludzie się tam zapisują, płacą składki i pewnie ci sami ludzie potem jeszcze narzekają na złe prawo. Normalna schizofrenia.
     • Cóż proszę Państwa. Trzeba być sprawiedliwym w ocenach i jednak jakieś pozytywy w pracy Pana RS są. Prawda że nie do końca jesteśmy zadowoleni z efektów pracy w podkomisji, ale po to są członkowie Izby by wytykać błędy. To że jest grupa wielu członków którzy nie angażują się osobiście ale jest to norma w każdej organizacji. Problem w tym, że jak Państwo czytacie w protokole KR po pierwsze: status prawny pana RS nie jest do końca jednoznaczny i wymaga on wyjaśnienia. A po drugie każdy szanujący się leader organizacji winien uważnie słuchać co ma do powiedzenia zwykły członek. Jednak w naszej społeczności (nie tylko w Izbie) jeśli już ktoś dorwie się do władzy to ... sami sobie Państwo dopowiedzą. Pozdrawiam Ryszard Kubisiak
 16. I super! Na pohybel niegodziwcowi! Na mój OSK i moje warsztaty (notabene w TV pokazywane jako wzór z insp.Konkolewskim) napisał prezesik donos do Starosty i na stronie OIGOSK od oszustów wyzywał bo sam robić chciał! No i zrobił ,choć jak twierdzą tu niektórzy - jednodniową popelinę! Pozdrowionka dla fałszywca!
 17. Witam - Koleżanki i Koledzy .Docierają do mnie informacje, że p. Jadwiga Hardek-Szylak i p. Józef Szylak oraz prawdopodobnie jeszcze kilka innych osób kontaktują się telefonicznie i osobiście z członkami OT1 OIGOSK,prosząc o podpisanie pełnomocnictwa do reprezentowania na Walnym Zebraniu Członków OT1 zaplanowanym w dniu 29 marca 2014 11:00 w Sali 300 koszalińskiego ratusza.Pełnomocnictwa te mają być wykorzystywane do realizacji egoistycznych celów grupy osób skupionych wokół p. Hardek-Szylak i p. Giętkowskiego szkodzenia i deprecjonowania mojej osoby, co już od dłuższego czasu ma miejsce w Internecie.
 18. Mam nadzieję, że nie pozwolą się Państwo zmanipulować, a moja 20 – letnia praca społeczna na rzecz środowiska osk nie zostanie takimi metodami zaprzepaszczona. W skutek nieodpowiedzialnych postaw i działań grupki osób może zostać zmarginalizowana i stracić na znaczeniu nasza organizacja (OIGOSK), którą z ogromnym poświęceniem „zbudowałem”.
  • Przykład idzie ...z góry, to prezesowi brakowało rąk do głosowania.....bo miał tyle pełnomocnictw. KTO MIECZEM WOJUJE, OD MIECZA GINIE.
   • Dla pełnego obrazu zamieszczam tekst odpowiedzi Pani Jadzi do Pana STENCLA cty. ,,Szanowny Panie Prezesie poniższą wypowiedzią zrobił Pan sobie niedźwiedzią przysługę. Na Pana miejscu tego tematu bym nie poruszała – powód – ostatnie Walne Zebranie OT1. na którym przy podpisywaniu listy obecności rozdawał Pan swoim wybrańcom przygotowane wcześniej pełnomocnictwa. Niektórzy z nich mieli ich po 4 i 5 a najzabawniejsze jest to, że nawet nie wiedzieli kto im ich udzielił. Zwróciliśmy się tylko do dwóch osób z pytaniem, czy będą uczestniczyli w planowanym zebraniu. cdn.
    • cd.. Jedna z osób potwierdziła swoje uczestnictwo na Walnym Zebraniu natomiast druga osoba poinformowała nas. że już miała złożone zamówienie na wystawienie pełnomocnictwa, Żałuję tylko. że z tej 20 letniej społecznej pracy Pana Prezesa nie wzięłam recepty na skuteczne otrzymanie pełnomocnictwa. Recepta Pana Prezesa to wysyłanie drogą mailową gotowych druków pełnomocnictw z prośbą o ich podpisanie i zwrotne odesłanie. Czy to nie Pan swoim postępowaniem dąży do realizacji swoich egoistycznych celów?
     • Tekst otrzymałem drogą elektroniczną od sympatyka OIGOSK tą drogą pragnę podziękować Koledze że w dalszym ciągu jest z nami choć został upolowany przez preziaaaaaaaaaa!!!
 19. Teraz wszyscy rozmawiają tylko o tym żenującym mailu. Ale czego się można było spodziewać? Smutne to wszystko. Ale premier Miller w jednym miał rację - mężczyznę poznasz po tym, jak kończy, a nie po tym jak zaczyna. Co do protokołu Komisji Rewizyjnej, to jak dla mnie to koniec walki - nokaut przez KO i to jednogłośnie wszyscy sędziowie podnieśli ręczniki.
 20. Czytając ten protokół można stwierdzić, że patologia goni patologię. Nie bardzo rozumiem, że prezes nie daje skarbnikowi dostępu do informacji i dyspozycji finansowych... To praktyka niedopuszczalna. Jeśli dobrze rozumiem, to prezes rządzi organizacją jednoosobowo. Nie wiem o jakich finansach mowa, ale raczej izby gospodarcze nie narzekają na brak funduszy, dlatego dziwię się bardzo, że żadna jednostka nie skontrolowała jeszcze tej organizacji. Namawiam członków izby, żeby złożyli złożyli wniosek o szczegółową kontrolę, a jak to nic nie da, to zostaje jedyna możliwość - prokuratura. Na moje oko, jeśli komisja ma rację, a podpisały się aż 4 osoby, to powinny zająć się tym odpowiednie służby. Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego ten pan nie był członkiem, tylko pełnomocnikiem, jeżeli chciał kandydować na prezesa? Dziwne to bardzo i pokręcone.
   • Panie/ Pani OGI zapomniałeś o ważnej informacji udzielając odpowiedzi Pani Barbarze że na koncie IZBY znajdują się środki finansowe w wielkości ok. 1.300.000 zł. zarządzane tylko i wyłącznie przez prezesa- skarbnikowi wara co do wglądu w konto wręcz jest to osobiste konto jaśnie panującego. Bardzo ważna sprawa i rozwojowa tak jak sugeruje i podpowiada Pani Barbara, ale i na to przyjdzie czas.
    • pieniążki rozbudzają wyobraźnię.Gruba Jadzka pojeździłby sobie na wycieczki,nażarłaby się aby nie schudnąć.Źałosne komentarze sfrustrowanych nieuków.
     • Trochę kultury! Ale jak się nie ma argumentów, to stara dobra szkoła - wyzwać od ignorantów i nieuków.
 21. Po tym co piszecie Państwo, jestem zaszokowana. Właściwie dziwię się, że ta sprawa jeszcze nie znalazła swojego kresu w organach ścigania. Analizując, pomyślałam, że prawda zawsze ma dwie strony... Może to tylko zdanie "opozycji" Państwa organizacji, ale nie widzę tu zdań odrębnych i obronnych komentarzy - nie ma żadnych konstruktywnych argumentów, które mogłyby pokazać, że jest inaczej niż w protokole komisji. Zatem pozostaje Państwu jedna droga - katharsis organizacji. Nikt nie będzie się liczył z organizacją tak zarządzaną - to oczywiste. Życzę Państwu determinacji i mam nadzieję, że podejmiecie słuszne i rozsądne decyzje. Pozdrawiam Basia OSK
  • Prezes i wdzięczni za wprowadzenie na salony władzy członkowie zarządu OIGOSK ,poczuli się tak pewnie ,po wybieleniu przez dyrektora Twardowskiego, że na piątkowym posiedzeniu zarządu unieważnili protoół Komisji Rewizyjnej ,wyrzucli z Izby sekretarza Komisji i skarbnika ,który domagał się pełnego wglądu w dokumentację finansową Izby .Pan " prezes ' Stencel czyści atmosferę przed walnym zebraniem delegatów.O walnym zebraniu członków można zapomnieć.Przecież protoół KR ,która domagała się walnego zebrania członków ,.został przez kontrolowanego Stencla unieważniony.
 22. Przeczytałem wpis kol. Plus-Minus i muszę przyznać że informacja mnie poraziła. Pytanie czy to jest prawda? Jak się przekonałem co ludzie wiedzą i piszą to uważałem że przesadzają. Jednak nie, jak tak można nasze środowisko traktować! Co na to Prezesi 9 oddziałów czy oni też się w to wpisują?To że Prezes i jego poplecznicy z Zarządu są niewiarygodny to już wiem od dawna. To że zawsze odbywała się manipulacja i gra pełnomocnictwami na każdym zebraniu delegatów też wiadomo. No cóż pozbył się opozycji wartościowej i skrzętnie dalej nie wygodnych się pozbywa. Jak to długo będzie trwało? WSTYD I HAŃBA!
 23. Widzę,iż Pan Roman Stencel blokuje komentarze! Brawo, brawo ! Czas wyłożyć wszystkie karty na stół ! Niech wszyscy się dowiedzą jak wyglądają różne sprawy a w szczególności sposób odnoszenia się Pana Prezesa Romana Stencla do innych osób. Proszę wkrótce oczekiwać bardzo ciekawych nagrań ! Zal.pl
  • Dzisiaj odbywa się WZC w oddziale OIGOSK w Koszalinie.Ciekawe czy na liście uczestników widnieje Roman Stencel prezes ,czy zgodnie ze stanem faktycznym i prawnym Elżbieta Stencel i ewentualnie ,zgodnie ze stanem faktycznym od 09.12. 2013 roku ,pełnomocnik Roman Stencel .Następnym krokiem powinien być akt skruchy i przyznanie ,że funkcja prezesa jest nieobsadzona .Ciekawi mnie również ,czy tym razem liczba pełnomocnictw przekroczyła 50%.Myślę ,że pan pełnomocnik ,od 09.12.2013r. , jak zwykle wszystko pięknie opisze i opublikuje.Należy się to choćby tym co ufnie dali mu swoje pełnomocnictwa.
   • Panie RES trochę cierpliwości w wkrótce nowe wieści dalszych ciekawych wydarzeń które miało miejsce w dn. 29.03.2014r. w trakcie zebrania w Koszalinie. Ciekawa będzie koleina odsłona gwarantuje, lecz już w pańskiej wypowiedzi widać są trafne spostrzeżenia. Żadnych tajemnic i zamiatania pod dywan. Prawda i tylko prawda nas uleczy!!!!!!!. Zastanawiam się czy nie napisać artykułu poświęconego temu zagadnieniu. Treść oparta będzie na podstawie nie ustnych przekazów a przedstawiona na podstawie scenografów nagrań z tego dnia.
   • To nie WZC a WZP (pełnomocnictw)! Najbardziej znany przy tym stole ponoć z niekwestionowanym dorobkiem "zabawy w te karty" nic innego nie umie. Czy wygra? Uczciwie nie ma szans ale przez tyle lat nauczył się szulerki i gry znaczonymi kartami. Ostatnio się pogubił, złapali go za rękę ale on krzyczy, że to nie jego ręka! Wygania od stołu tych, co szulerkę zauważyli. Ale nic to. Cierpliwości! Niektóre rozdania są zarejestrowane i ktoś to przeglądnie. Wtedy się okaże co było robocze a co nie.....
    • W 29.03.2014r. w trakcie zebrania w Koszalinie, doszło do skandalicznego zachowania się uczestnika biorącego udział w tym spotkaniu w stosunku do innego członka organizacji wskazując jej drzwi aby opuściła toczące się zebranie. Do takiego zachowania doszło wówczas kiedy osoba ta miała odmienne zdanie niż obecni na sali. Ze strony prezydium jak i ze strony Pana Prezesa nie było żadnej reakcji na to skandaliczne zachowanie. Wykazano brak elementarnych zasad poszanowania demokracji w organizacji dla odmiennego zdania od innych uczestników. Takie skandaliczne zachowanie miało miejsce ze strony członka oddziału któremu to dopiero skończył się wyrok w zawieszeniu.
     • A może ktoś komuś pokazał język ? może łopatkę zabrał lub samochodzik. Nie ośmieszaj się OGI . Już jedna się ośmieszyła - chowając się pod stół ( ciekawe jak tam wlazła ze swoim balastem).
     • Z mojego punktu widzenia i analizy tego co się dzieje w OIGOSK, całe zło leży wyłącznie po stronie opozycji tak to odbiera Prezes i część Zarządu .Możni tej organizacji nie widzieli i nie widzą sensu prowadzenia rozmów z opozycją w celu wyjaśniania spraw trudnych i nabrzmiałych przez lata. Przypomnę tylko że te konflikty nie pokazały się od dziś, one trwają już od dłuższego czasu. Wiem że w pierwszym rzędzie toczyła się ostra dyskusja wewnątrz organizacji. Kiedy zawiodły te metody mediacji postanowiono wyjść z tym na zewnątrz i ujawnić pewne nie prawidłowości w funkcjonowaniu OIGOSK a szczególnie Pana Prezesa i mamy to co widzimy i słyszymy!!!.
     • Szanowny Widzu - niestety jest tak,że kilka osób robi "dym" ale z czego to nie wiadomo. Nakręca wszystko brukowiec Szkoła Jazdy ,a tak niedawno byli przyjaciółmi Izby .Nadepniesz "prasie" na odcisk to próbuje w odwecie uciąć głowę.Widać,że na tym forum kwitnie hejterstwo a panowie z gazetki zacierają rączki.
     • Na jakiej podstawie nazywasz Szkołę Jazdy brukowcem ? Jesteś stronniczy , ferujesz emocjonalne sądy bez argumentów.Opozycja ma dobry ,choć spóżniony wpływ na pana Stencla.W sobotę na WZC OT 1 w Koszalinie na liście obecności widniała pani Stencel a pan Stencel wystąpił wreszcie jako jej prłnomocnik a nie jak wcześniej jako prezes ,czy Roman Stencel udający członka zwyczajnego ,którym nigdy nie mógł być.W aspekcie legalności jego prezesury to i tak musztarda po obiedzie.
     • Sprawa jest prosta. Aby pełnomocnik mógł kogoś reprezentować to ten ktoś musi: 1- Być członkiem zwyczajnym organizacji, 2- Piastować stanowisko które pełnomocnik na podstawie pełnomocnictwa reprezentuje. Jeśli Pełnomocnik swoim nazwiskiem "X" staje do wyborów i zostaje wybrany personalnie jako Pan "X" na stanowisko to rodzi się pytanie kogo reprezentuje? skoro jego mocodawca nie stawał do wyborów? Oto jest spór który nie mógł być we własnym gronie rozstrzygnięty. Osobiście uważam że szkoda że tak się nie stało. Dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innej rzeczywistości. Pozdrawiam Ryszard Kubisiak.
 24. Szanowny Panie Instruktor bardzo nie ładnie zachowuje się Pan wobec wydawnictwa branżowego jakim nie wątpliwie jest ,,MIESIĘCZNIK SZKOŁA JAZDY” określając go mianem BRUKOWCA. Sam Pan przyznaje że do niedawna byli przyjaciółmi Izby. Wniosek z tego płynie prosty może Panowie z miesięcznika poznali się na tej organizacji. Skoro Pan stajesz w obronie dobrego imienia Izby, to niech Pan udzieli jasnej odpowiedzi. Dlaczego nie przedstawicie odpowiednich dokumentów w swojej obronie?. CDN.
 25. CD.Zakładam że takich dokumentów nie posiadacie!. Skoro nawet własnej KR. Pan Prezes nie okazał wiążących dokumentów które to rzekomo składał do MIiR. Czy to nie jest farsą!. Wcale się nie dziwię że członkowie żądają WZC, skoro na ostatnim spotkaniu WZC OT1 było obecnych 21 członków zwyczajnych i 22 PEŁNOMOCNICTWA ( w dyspozycji ludzi 19 PEŁNOMOCNICTW ). Wybrano 12 delegatów na WZD do Łysomic na 24.05.14r. według listy przygotowanej przez R.S. Nic dodać i nic ująć- wnioski każdy sam wyciągnie.
 26. Mam pytanie do osób piszących na forum. Kto jest prezesem OIGOSK- OT1 Koszalin skoro Pan R.S. na zebraniu w dn. 29.03.2014r OT1 w Koszalinie posługiwał się pełnomocnictwem Pani E.S?. Czy członkowie OT1 na zebraniu założycielskim wybierali na prezesa Panią E.S.?. Jeżeli nie to jakim prawem Pan R.S. posługuje się tytułem PREZESA a nie jako pełnomocnik Prezesa Pani E.S. Takie również trzeba postawić pytanie dla Prezesury Pana R.S. w OIGOSK. Wiem z przekazu materiałów źródłowych dostępnych z KRS jak i na stronie OIGOSK że również na zebraniu założycielskim OIGOSK w 2007r nikt nie wybierał Pani E.S. na Prezesa. W jednym jaki w drugim przypadku powstaje kolejne pytanie czy zostały złożone odpowiednie pełnomocnictwa w wszelkich instytucjach i urzędach do reprezentowania Pani E.S. przez Pana R.S.?. Myślę sobie że coś tu nie gra że prawo chyba zostało mocno naruszone. Może się mylę ,ale z tych materiałów dostępnych takie nasuwają się zapytania.
   • Przeczytaj protokoły ,ale te w KRS a nie te nieco podrasowane.Bez prokuratora się nie obejdzie.
   • Do osk czemu kolego tak się irytujesz. Ja tylko zadałem w miarę proste pytania. Rozwiej ewentualne wątpliwości skoro uważasz że jest inaczej. Może już dość tego mydlenia - wyluzuj.
    • Często pojawia się apel by czytać statut. A więc zgodnie ze statutem członek OIGOSK może być reprezentowany przez pełnomocnika. To oczywiste. Członek OIGOSK (mocodawca)daje pełnomocnictwo innej osobie (nie jest doprecyzowane jakie warunki musi pełnomocnik spełnić). Pełnomocnik na bazie udzielonego pełnomocnictwa może swojego mocodawcę zgłosić jako kandydata do zarządu. I to jest ok. Jeśli mocodawca pełnomocnika zostanie wybrany i po ukonstytuowaniu się zarządu zostanie prezesem to może dać następne pełnomocnictwo do jego reprezentowania już jako prezesa.
     • Wówczas pełnomocnik oficjalnie występuje w podpisie np. jako Jan Kowalski Pełnomocnik, a nie prezes bo nim de facto nie jest. Prawo mówi bowiem, że pełnomocnik nie może występować w swojej sprawie posługując się pełnomocnictwem mocodawcy (jakoś tak to jest). Następnie ważne jest jakiego rodzaju jest pełnomocnictwo. Jeśli jest ogólne to dotyczy spraw tzw. zarządu zwykłego. Moim zdaniem nie upoważnia ono np. do zarządzania majątkiem organizacji, czy występowania związanego z podejmowaniem ważnych dla organizacji decyzji przed innymi organami.
     • By pełnomocnik mógł zarządzać majątkiem organizacji to zarząd moim zdaniem winien podjąć uchwałę umożliwiającą prezesowi organizacji X ustanowienia pełnomocnictwa do zarządzania tym majątkiem jednoosobowo, albo co jest raczej zasadą stosowaną umożliwia zarządzanie majątkiem organizacji pełnomocnikowi łącznie z co najmniej jednym członkiem zarządu. Również powinien podejmować uchwały o nadaniu pełnomocnikowi szczególnych uprawnień wykraczających poza zarząd zwykły. Pozdrawiam Ryszard Kubisiak
     • Piłka golfowa w główkę stuknęła .Człowieku nakręcasz się swoimi bzdurnymi teoriami.
     • Marek czy Zbyszek zmień prawnika lub psychiatrę.Mam nadzieję ,że jak trzeba będzie na Smutnej pierdzieć w pasiak ,to nie opuścisz wodza swojego ukochanego.Tacy jak ty mądrale , nie cierpiący ludzi myślących nieco inaczej, pogrążyli i wodza niewydarzonego i organizację.Nikt już was nie chce ,nikt nie traktuje poważnie.
     • Ps. Prawo umożliwia naprawienie błędów jeśli w organizacji wystąpiły. Naprawa nie jest jakimś szczególnie uciążliwym procesem. Zależy wyłącznie od woli ludzi zarządzających organizacją. Nadal jest taka możliwość. Jeśli jest wola by przyznać się do błędu to i będzie wola by zgodzić się by błąd wyprostować. Szkoda bowiem dotychczasowej pracy i zaangażowania ludzi. A jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia by byt OSK polepszyć. Pozdrawiam Ryszard Kubisiak
  • Jeżeli pan R.Stencel ma prawdziwych przyjaciół i są to ludzie na poziomie a nie tacy ,którzy ślizgają się na jego plecach , to powinni mu powiedzieć ,że przegrał grę pod tytułem "Roman Stencel prezes OIGOSK " , i w miarę możliwości pomóc mu odejść przy jak najmniejszych stratach.Jak już koniecznie chce mieć tytuł prezesa ,to niech namówi żonę ,żeby stworzyła dla niego taką funkcję w swojej firmie.Pewnie się zgodzi ,skoro w 2013 roku zgodziła się wpisać go jako swojego pełnomocnika.
   • Wg niepotwierdzonych informacji ,ze znanych nielicznym kręgów ,dzisiaj podczas posiedzenia wiadomej podkomisji znajdzie cudowne rozwiązanie tzw. "afera prezesia".Otórz na prośbę rządu zaprzyjażnionej Mongolii nasz naiwny nieomal dyrektor departamentu z ekipy MIT pojedzie tam krzewić BRD na wzór polski.Do pomocy dostanie lśniącogłowego policjanta ,co to wie wszystko i zaparkuje wszędzie.A teraz najważniejsze : spełni się od dwudziestu lat pielęgnowane marzenie nieomal prezesa ,który zajmie miejsce nieomal dyrektora.Uroczysty ingres odbędzie się na wiadomych schodach ,gdzie pani minister przejmie już nie prezesa a jeszcze nie dyrektora z rąk USS.Dzięki Bil.
   • DO MARKA ... Jeśli nie rozumiesz o czym pisze Kubisiak -zapytaj a on ci wyjaśni. Jego argumentacja i interpretacja przepisów jest właściwa. Nie ogarniasz? On ci pomoże. Ale twoje urąganie stawia cię w niekorzystnym świetle i odbiera ci prawo dyskusji. Żałosny jesteś. Nie wnosisz nic do dyskusji.
    • No cóż ten Pan jak on się tam zwie ZP vel Mark naprawdę do tej dyskusji nie wnosi nic pożytecznego i godnego uwagi. Przecież tylko zadałem pytanie wynikające z logiki myślenia i odczytywaniu faktów. Dziękuje Panu Ryszardowi Kubisiakowi za odpowiedź na stawiane pytania, rozjaśnił nam wszystkim punkt widzenia na problem funkcjonowania Prezesa w OIGOSK. Teraz jest zrozumiałe dlaczego Pan R.S tak usilnie się broni przed WZC, pełnomocnictwami idzie pożonglować . Ale mamy CYRK NA KÓŁKACH KWADRATOWYCH!!.Panowie i Panie dokonujący wpisów proszę o merytoryczne wypowiedzi a nie plucie jadem. Bo jeżeli kolega- przyjaciel tfuuuu Pana Prezesa ,ZP vel Mark posiada taką doskonałą wiedzę na ten temat to niech swojego UKOCHANEGO Prezesa namówi do opublikowania dokumentów które to przedstawił dla pracowników MIiR. Odwagi proszę się nie krępować to przecież nie wstyd.
     • Banda jazgotliwych leniuchów opanowała brukowe forum - wy nie macie co robić ? ,a może gazetka wam płaci za plucie . To już jest koszmar,żenada,bagno i najgłębsze dno.Kotłujcie się dalej.Powodzenia
     • Do OSK. Luzik kolego luzik , co się tak podniecasz!!. Wrażliwość u ciebie pytanie za czyje grzechy, czy za swoje również?
 27. Proponuję kompromisowe rozwiązanie problemu, może nawet kilku problemów. Zapomnijmy o Romanie Stenclu. Proponuję połączyć majątek i pieniądze pod przywództwem pana Krzysztofa Szymańskiego. Niewiele osób z poza branży się zorientuje jeżeli nowy twór przyjmie nazwę Wszechpolska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców. Pozbędziemy się problemu legalności prezesa, obniżymy koszty Zarządu, członkowie OIGOSK zyskają piękną siedzibę w Piastowie a członkowie PIGOSK zyskają ponad milion na koncie. Ta propozycja ma same zalety i mam nadzieję, że zyska szerokie poparcie. Będziemy też mogli wreszcie zapomnieć o negatywnym bohaterze środowiska, którego nazwiska już zapomniałem.
  • Pomysł przedni !!! Brawa dla autora. Jest w nim jeden niezaprzeczalny walor - nie będzie RS w składzie (no chyba, że wprowadzą pełnomocnictwa).
 28. Ludzie czy wy sumienia nie macie, nie macie większych problemów niż znęcać się nad starszym człowiekiem, który ćwierć życia poświęcił waszemu bezpieczeństwu? Opamiętajcie się i przeproście pana Romana. Panie Widz do pana mówię przede wszystkim czy nie obawia się pan, że pan Roman może tego nie wytrzymać i złoży rezygnację z prezesury na którą pracował 20 lat? Panie Widz, panie Romanie podajcie sobie ręce na zgodę, dajcie ludziom przykład. Przecież jeszcze niedawno darzyliście się takim szacunkiem.
  • Proszę przeczytać "Ryszard Kubisiak cd.3" Każdy może się pomylić. Również każdy może swój błąd czy nieporozumienie, naprawić czy wyjaśnić. Życie niestety nie składa się z samych sukcesów. Czasem są porażki większe czasem mniejsze. Jak coś się zepsuje i potem naprawi to nikt z tego powodu nie będzie nikogo pociągać do odpowiedzialności. Zjadliwe i napastliwe teksty tylko nakręcają niekorzystny odbiór problemu. Ciekawe jakim interesem kierują się te osoby. Na pewno nie tym by sytuację wyjaśnić. Również nie myślę, że mam monopol na wiedzę, ale staram się czytać nie tylko statut i regulaminy. Moje wnioski są takie jak je opisuję. Pozdrawiam i życzę miłego dnia..Również tym co ... ech tam, wszystkiego najlepszego
    • Cóż osioł też zwierzę boskie. Drogi kolego. Mnie anonimy nie obrażą, ani nie spowodują frustracji. Jeśli Tobie to sprawia przyjemność to cóż na to poradzę. Mogę poprosić by właściciel strony usuwał tego rodzaju inwektywy, ale czy warto? Przecież wiadomo kto to pisze. Pozdrawiam i życzę mimo wszystko dobrego dnia nie tylko dzisiejszego.
    • Od miłości do nienawiści.Czy mendo ty jedna, to tak na 80 % to samo co mordo ty moja ?Bo jak tak ,to nie ma sprawy.Kochają się znaczy . Jeżeli jednak jest inaczej ,to dobrze ,że spowiedż wielkanocna się zbliża.Panowie ,przez tego Romana to grzeszycie i zgorszenie siejecie.To dobry pomysł z tym panem Szymańskim na czele WIGOSK , i jak brzmi dynamicznie. Rebranding na czasie jest i pamiętajcie ,że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.No i tego wstydliwego problemu się pozbędziecie(nielegała).
     • Panie albinosie Z.P. vel Marek vel OSK jednak określenie ,,BAŁWANELO” jak ulał pasuje do pana. No cóż nie zniżę się do twego poziomu. Zostawię cię bez satysfakcji zagryź się razem z preziem tylko uważaj ze złości nie ugryź prezia w tego mocno wydłużonego do kolan na którym to tak dobrze zarabia tfuuuu.
     • To pana poziom ,pan wyznaczył poziom ,a że jest to dno... Chcąc z panem dyskutować, panie Zibi musieliśmy zejść na dno.Organ prezesa, jako podstawowe żródło jego dochodów ,to informacja z pana publicznej wypowiedzi ,wygłoszonej w jego obecności ,przy jego aprobacie. Życzy pan sobie publicznego dowodzenia tego faktu ?
     • O, to już wiadomo rydz i widz czytaj kubiś i sobotka - kolejność dowolna.Siedzą cały dzień przy kompie i wzajemnie się nakręcają.Miśki spadacie niżej i niżej.
     • Do Zbigniewa Popławskiego jednak Pan Kubisiak dobrze Pana umiejscowił zna się chłop na rzeczy Z.P. vel Marek vel OSK. Cieszę się że Pan utożsamił mnie z Panem Sobotką tylko nie winem czy on będzie zadowolony. Z tego co widzę on pod ksywkami nie występuje tylko pisze z imienia i nazwiska lub używa ksywki TEDI. Będzie pewnie ciekawa riposta HAAA a Pan po raz koleiny strzelił sobie w kolano brawo nerwy jak widać siadają.
     • Gratuluję panom redaktorom(?)Sz.J poziomu firmowanego przez nich forum.Komentatorom o poziomie rynsztokowym proponuję kubeł zimnej wody.Wstyd!
     • Wstydż się za siebie płaczko i znawczyni (bywalczyni ?)rynsztoka.
     • Panie Popławski zastanawiałem się czy powinienem odpisywać na pańskie zaczepki?. Różnica pomiędzy Panem a moją osobą jest taka że, jak mam coś do powiedzenia to piszę pod swoim NAZWISKIEM. Pan natomiast nie mając argumentów merytorycznych w dyskusji potrafisz wszystkich w koło siebie obrażać i opluwać myślałem że pana na więcej stać jest to smutne. Pozdrawiam vel Marek vel OSK i jeszcze jak tam się jeszcze zwiesz.
     • Szanowne władze OIGOSK ,mam na myśli zarząd i komisję rewizyjną,zamiast się oburzać ,opublikujcie w Szkole Jazdy dokumenty ,które pan Roman Stencel wysłał panu dyrektorowi Twardowskiemu .Skoro sprawa stała się publiczna ,udowodnijcie publicznie ,że wasi przeciwnicy mylą się i czepiają się was bezpodstawnie ,także w innych sprawach.Apeluję do Redakcji o bezzwłoczne opublikowanie tych dokumentów ,natychmiast po ich otrzymaniu od pana Romana Stencla. Eugeniusz Kubiś
     • Przeczytać proszę wyjaśnienie Pana Tomasza Mroza. Pozdrawiam Ryszard Kubisiak
     • Po przeczytaniu ,,sprostowania" odp. jest jedna FARSA. Panie przewodniczący KR. czy komisja wstydzi się prawdy stwierdzonej we własnym dokumencie. A może to należy rozumieć inaczej że zmusza Pan nas do publikacji dalszych dokumentów w tej sprawie.
     • Panie Mróz co pana skłania do tak żenujących i ośmieszających zachowań? Moim zdaniem przynosi pan wstyd Policji polskiej .Chyba ,że już pan przeszedł na emeryturę.Nie chciałbym mieć do czynienia z tak chwiejnym ,nie mającym swojego zdania policjantem.Ja zostałem wykluczony w pażdzierniku 2013r z OIGOSK ,bo rzekomo zamiast czekać na odpowiedż kierowanej przez pana Komisji Rewizyjnej ,do której zwracałem się o wyjaśnienie legalności prezesury pana R.Stencla, zwróciłem się z tą sprawą do Ministerstwa.Mamy kwiecień 2014r. a KR nadal niczego nie wyjaśniła ?Nie jest pan nawet członkiem OIGOSK , dziwnym trafem jest pan dziwnie zachowującym się szefem KR.Czy to przystoi człowiekowi w policyjnym mundurze?
     • BAŁWANELLO ! Jakie to słodkie! Łódzki wice PREZIO. Odwieczny klakier PREZIA. Ale to BAŁWANELLO mnie powala. Super!
 29. KR ... cóż, albo jest niezależnym organem kontrolnym, albo ... się myli? Krajowy Rejestr Sądowy jest niewzruszalny.Pozdrawiam
 30. Informacje i wypowiedzi ukazujące się utwierdzają mnie w przekonaniu że moja organizacja jest zbudowana na bardzo miałkim gruncie, oszustwo goni oszustwo i to własnych członków. Teraz rozumiem że jako członek wspierający w tej organizacji jestem pozbawiony głosu stanowiącego, a jedynie nałożono na mnie obowiązek płacenia składek. Nie mogę nawet uczestniczyć WZC chyba że na własny koszt. Przez okres pięciu lat mojego członkowska nie zorganizowano żadnego spotkania wszystkich członków.Przekonany jestem w 100% że Zarząd swoimi działaniami robi wszystko by pozbywać się członków wartościowych. Mam nadzieje że to się zmieni wierzę w mądrość koleżanek i kolegów.
  • Proponuję zajrzeć na oficjalną stronę OIGOSK .Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.Proszę zwrócić uwagę na protokół z marcowego posiedzenia zarządu.Oczywiście musi być focia zadowolonych z siebie prezesów.Są powody -właśnie wyrzucli kolejnych wrogów ludu. No i resztki komisji rewizyjnej nawróciły się na stenclizm.Biedactwa pierwszy raz prawie samodzielnie napisali protokół i rozgniewali właściciela OIGOSK .Pan Stencel całkowicie samodzielnie i samoddzierżawnie wydzedził kolejny odcinek obszernych fragmentów protokołu z wydarzenia ,które dawno się skończyło ,ale widać pan PAN Stencel pracuje nad jego właściwą wersją.
   • Odwiedziłem oficjalną stronę OIGOSK. Oczywiście FOCIA to proritet gęby zadowolone i radosne. Mój przyjaciel z OIGOSK w pewnym okresie czasu prezesa R. Stencla uhonorował ksywą ,,KOBA” Lecz dziś wypisz wymaluj ten przydomek pasuje do niego- przysłowiowy trup za trupem się ścieli. Pytanie kto następny?. Widać wielką determinację jak długo ta kombinatorka będzie trwała. Zacnej KR. raz jedyny przez siedem lat udało się coś samodzielnie napisać- i po łapach i kopniaka i na kolana. Jak śmieli napisać bez wiedzy KOBY. Słuchy natomiast chodzą ciekawe ,że dokument KR. wypłynął rzekomo z Bohaterów Warszawy 2, czyżby sam KOBA go upublicznił, a może ktoś z jego tzw. zaufanych i oddanych pacholęciu dokument dorwał w swoje ręce i zrobił użytek. A może to uczynił SMOŁDEN lub WIKILEAKS. Przepraszam zapomniałem że jest wśród OIGOSK jest wspaniały czynny śledczy przewodniczący KR. wraz z błyskotliwym zarządem naczelne i pod przewodnictwem KOBY.
    • PS. Codo obszernych fragmentów protokołu z ostatnich wydarzeń ,trzeba pamiętać o jednym jaki trud i wysiłek intelektualny został włożony by go w tej formie opublikować. Miną kolejne tygodnie albo miesiące, a może coś się doskrobie w trybie korespondencyjnym przecież KOBA z tego słynie jest mistrzem mistyfikacji. Najważniejsze już się ukazało a mianowicie kolejna czystka w szeregach OIGOSK reszta to pikuś. Nich członkowie wiedzą z kim mają do czynienia ,a to nie żarty. KOBA czuwa i pilnuje interesiku bo za co żyć, jak źródełko się skończy. To jest walka jak w Hamlecie ,,BYĆ ALBO NIE BYĆ OTO JEST PYTANIE”.
   • Byłem na oficjalnej stronie tej izby, bo chciałem zobaczyć kto zacz, dokładnie przewodniczący KR - niejaki Tomasz Mróz. W zakładce członkowie nie występuje. Nawet nie ma go w wykazie członków wspierających! Niedopatrzenie? Na jakiej podstawie pełni tak ważną funkcję? Drodzy Państwo. Co to za twór to oigosk? Prezes bez prawa wyborczego (jako wspierający i to od niedawna, nie może być wybrany) przew. KR kompletnie bezprawny.... Co to za organizacja?!!! Taki ma dorobek na swym koncie prezio? A to ponoć dorobek dwudziestoletni, który to wraże siły usiłują zdyskredytować..... Smutne to. Szkoda tylko członków,którzy mają czyste sumienie i chcą zmian. O wyrzuconych nie wspomnę. Nie dajcie się!
  • Wyssał? On tylko wziął ok. 70 tysi oficjalnie! Niestety uchwałą zarządu. A wyjazdy refundowane z innym członkiem wspierającym (płeć dowolna) to pikuś. Ale to na podstawie protokołu (roboczego) KR."Oficjalny protokół" KR, ten o którym mowa w sprostowaniu pomieszczonym na stronie SJ tego na pewno nie zawiera. Ta cała sytuacja - członkostwo prezia i innych funkcyjnych, a co najgorsze - dwudziestoletni "dorobek" kwestionowany przez "wraże" siły usiłujące zdyskredytować dorobek wspomnianego wyżej winny być zbadane przez właściwe instytucje. Przecież to wszystko jest tajemnicą poliszynela. Jak długo jeszcze? Do wszystkich członków - larum grają!
   • Patrzę na to wszystko i przestaję się dziwić ,że te tzw. branżowe organizacje mają tak marne notowania ,zarówno w macierzystym środowisku jak i u władz wszelakich. Gołym okiem widać ,że roi się tam od kacyków ,kombinatorów i nieudaczników. Jeżeli to dziadostwo nie zostanie pogonione i przewietrzone to byle pętak będzie pluł nam w twarz..Każdy udaje ,że działa w imię wyższych celów ,a z każdego rogu wyziera drobny kombinator wspierany przez sobie podobnych.Kto zrobi porządek z tymi nieudacznikami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Brak produktów w koszyku.