Od lutego na motocykl nie będzie prawka?

nauka jazdy kat. A

Od lutego przyszłego roku nie będzie możliwe zdobycie prawa jazdy na motocykl. Powód? Niemożliwość przeprowadzenia egzaminu na kategorię A. Wszystko przez lukę w prawie o kierujących pojazdami – informuje „Rzeczpospolita”. Resort infrastruktury obiecuje szybko naprawić błąd.

Jak pisze „Rz”, osoba, która po 11 lutego przyszłego roku będzie chciała zdawać egzamin na motocykl spotka się po prostu z odmową przyjęcia wniosku o jego przeprowadzenie. Tak będzie niemal przez rok.

Przyczyną jest wejście w życie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Wykreśla ona z kodeksu drogowego rozdział poświęcony kierującym, który normuje sprawy kategorii A prawa jazdy i wymaganego dla nich wieku.

Błąd szybko naprawiony?

Poświęcone tym kwestiom regulacje nowej ustawy o kierujących pojazdami wejdą w życie dopiero 19 stycznia 2013 r. Przez blisko rok w przepisach będzie więc luka.

– Jeśli nie pojawi się szybka nowelizacja, nie może być mowy o egzaminach na tę kategorię prawa jazdy – mówi „Rz” Henryk Radomski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów.

Sprawę zna Ministerstwo Infrastruktury. – Przygotowujemy nowelizację naprawiającą ten błąd – zapewniono „Rz”.

 

źródło: TVN24 za Rzeczpospolitą

 

3 komentarze do “Od lutego na motocykl nie będzie prawka?”

  1. rozwiazalm dzialatosc po 18 latach sledzac dzialanosc panow ktozy dawno powinni odejzci z ministerstwa a Oni tam gnija i twoza prawo za ktore powinni byc postawieni przed sadem ilosc wypadkow spowodowana jest przez pawo ktore nie majac pojecia o szkoleniu napisali Ryba psuje sia od glowy .

  2. Pingback: SBOBET

Dodaj komentarz