Informowaliśmy już, że na podstawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2017 roku, dokument prawa jazdy nie będzie zawierał naszego adresu zamieszkania. A dzisiaj pokazujemy wzór prawa jazdy- nowe dokumenty wydawane będą od 4 marca 2019.

Koszt nowego egzemplarza to 100 złotych, 50 groszy:

  • 100 zł: dokument

  • 50 gr: opłata ewidencyjna.


Dotychczasowe dokumenty zachowują ważność przez cały okres, na który zostały wydane.

Prawo jazdy musimy wymienić gdy:

  • zmieniamy miejsce zamieszkania

  • zmieniliśmy imię lub nazwisko

  • ważność straciła kategoria prawa jazdy lub sam dokument


Zamieszczamy  link do artykułu na szkola-jazdy.pl, uzasadniającego orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że posiadacz prawa jazdy nie powinien być obciążany zmianami, które wynikają z działań władz samorządowych, np. zmiana nazwy ulicy, przy której znajduje się mieszkanie, w którym zameldowany jest kierowca: LINK  
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0