Ministerstwo Infrastruktury opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.  Według nowelizacji:

  • osoba wnioskująca o wydanie nowego dokumentu prawa jazdy, w przypadku konieczności zmiany danych spowodowanej np. zmianą nazwy ulicy przez samorząd,   nie będzie zobowiązana do uiszczenia opłaty ewidencyjnej i opłaty za wydanie nowego dokumentu,


Według obecnie obowiązujących przepisów właściciel prawa jazdy jest zobowiązany poinformować starostwo w terminie 30 dni od zajścia takiej zmiany.

Ważne:
W uzasadnieniu wprowadzenia nowelizacji czytamy, że prawo jazdy potwierdza jedynie uprawnienie do kierowania pojazdami, a w konsekwencji: podawanie w prawie jazdy adresu zamieszkania nie jest konieczne. Natomiast prawa jazdy wydane przed wejściem w życie nowych przepisów, zachowują ważność do końca okresu obowiązywania. Jako jedną z konsekwencji nowelizacji wskazano: obniżenie kosztów otrzymania i posiadania prawa jazdy oraz odciążenie wydziałów komunikacji.
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0