Prawo jazdy już bez adresu zamieszkania.

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.  Według nowelizacji:

  • osoba wnioskująca o wydanie nowego dokumentu prawa jazdy, w przypadku konieczności zmiany danych spowodowanej np. zmianą nazwy ulicy przez samorząd,   nie będzie zobowiązana do uiszczenia opłaty ewidencyjnej i opłaty za wydanie nowego dokumentu,

Według obecnie obowiązujących przepisów właściciel prawa jazdy jest zobowiązany poinformować starostwo w terminie 30 dni od zajścia takiej zmiany.

Ważne:

W uzasadnieniu wprowadzenia nowelizacji czytamy, że prawo jazdy potwierdza jedynie uprawnienie do kierowania pojazdami, a w konsekwencji: podawanie w prawie jazdy adresu zamieszkania nie jest konieczne. Natomiast prawa jazdy wydane przed wejściem w życie nowych przepisów, zachowują ważność do końca okresu obowiązywania. Jako jedną z konsekwencji nowelizacji wskazano: obniżenie kosztów otrzymania i posiadania prawa jazdy oraz odciążenie wydziałów komunikacji.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.