W czwartek odbyły się już pierwsze egzaminy w filii opolskiego WORD-u w Nysie. Z kolei od poniedziałku egzaminowanie praktyczne startuje w Barlinku. Jest to filia ośrodka ze Szczecina.

Inicjatorem projektu utworzenia oddziału terenowego opolskiego WORD-u w Nysie był  tamtejszy samorząd powiatowy. Starostwo mocno zaangażowało się także w jego powstanie. Przygotowało plac manewrowy i niezbędne pomieszczenia. Jednak trzeba było także podjąć działania na poziomie samorządu wojewódzkiego. Dlatego pod koniec września sejmik województwa opolskiego podjął uchwałę wskazującą Nysę jako miasto, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii B1 i B.


Z kolei na początku października zarząd województwa wyraził zgodę na utworzenie w Nysie oddziału terenowego WORD Opole. Po konsultacjach, filię zlokalizowano w bazie PKS przy ul. Piłsudskiego 41. Prace adaptacyjne trwały do końca ubiegłego roku.


Jak mówi dyrektor opolskiego WORD-u, Edward Kinder, w nyskim oddziale kandydaci na kierowców zmierzą się z egzaminami teoretycznymi i praktycznymi na kategorie B1 i B oraz AM. Początkowo oddział będzie czynny we wtorki i czwartki.  Prognozuje się, że w ciągu dnia przeprowadzanych będzie około 20 egzaminów teoretycznych oraz 25 egzaminów praktycznych.


- W budynku przy placu manewrowym jest sala komputerowa na pięć stanowisk, gdzie zdaje się egzamin teoretyczny - mówi Kinder.


Z kolei już w poniedziałek rusza egzaminowanie praktyczne w filii szczecińskiego WORD-u w Barlinku. Na razie na kategorię B. Egzaminy teoretyczne odbywają się tam już od listopada.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0