W ogłoszonym niedawno postępowaniu na wdrożenie systemu informatycznego dla WORD-ów zgłosiły się dwa podmioty: PWPW/HP oraz ITS/Sygnity. Wybór oferenta nastąpi na początku grudnia.

Oferty musiały zostać przesłane do poniedziałku.


Jaki ma być nowy system informatyczny? Przede wszystkim jednolity, musi obowiązywać na terenie całego kraju. To nie wszystko. Ma zapewniać integrację z systemem teleinformatycznym starostw, tak żeby umożliwiać dostęp do danych zawartych w tzw. „profilu kandydata na kierowcę” oraz tych z lat poprzednich. Do 19 stycznia firma oferująca system musi mieć przygotowaną bazę nie mniej niż 1120 nowych pytań (scenariuszy, wizualizacji, opisów) potrzebnych do przeprowadzenia teoretycznego egzaminu na prawo jazdy.


I teraz najciekawsze - zapytanie ofertowe nie podlega przepisom ustawy o zamówieniach publicznych. Dlaczego? Wartość umowy dla każdego WORD-u nie przekraczy 14 tys. euro. Wynika z tego, że nie trzeba będzie organizować czasochłonnego przetargu, który uniemożliwiłby wprowadzenie systemu do 19 stycznia. Dodatkowo kryterium doboru najkorzystniejszej oferty jest jedno. Wygra firma, która zaoferuje najniższą cenę. Jest to rozwiązanie tymczasowe. Będzie obowiązywało do czasu rozpisania przetargu, czyli najwyżej rok.


 


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0