Nowy egzamin: WORD-y otrzymały dwie oferty

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

W ogłoszonym niedawno postępowaniu na wdrożenie systemu informatycznego dla WORD-ów zgłosiły się dwa podmioty: PWPW/HP oraz ITS/Sygnity. Wybór oferenta nastąpi na początku grudnia.

Oferty musiały zostać przesłane do poniedziałku.

Jaki ma być nowy system informatyczny? Przede wszystkim jednolity, musi obowiązywać na terenie całego kraju. To nie wszystko. Ma zapewniać integrację z systemem teleinformatycznym starostw, tak żeby umożliwiać dostęp do danych zawartych w tzw. „profilu kandydata na kierowcę” oraz tych z lat poprzednich. Do 19 stycznia firma oferująca system musi mieć przygotowaną bazę nie mniej niż 1120 nowych pytań (scenariuszy, wizualizacji, opisów) potrzebnych do przeprowadzenia teoretycznego egzaminu na prawo jazdy.

I teraz najciekawsze – zapytanie ofertowe nie podlega przepisom ustawy o zamówieniach publicznych. Dlaczego? Wartość umowy dla każdego WORD-u nie przekraczy 14 tys. euro. Wynika z tego, że nie trzeba będzie organizować czasochłonnego przetargu, który uniemożliwiłby wprowadzenie systemu do 19 stycznia. Dodatkowo kryterium doboru najkorzystniejszej oferty jest jedno. Wygra firma, która zaoferuje najniższą cenę. Jest to rozwiązanie tymczasowe. Będzie obowiązywało do czasu rozpisania przetargu, czyli najwyżej rok.

 

jaz

6 komentarzy do “Nowy egzamin: WORD-y otrzymały dwie oferty”

  1. Co na to Rzecznik od zamówień Publicznych jest chamstwo prawne z którego mogły skorzystać tylko dwie firmy i jak tu żyć w tak praworządnym kraju gdzie łobuz siedzi na łobuzie i zastanawia się jak tu można oszukać, gdzie tu jest duch prawa i praworządność

  2. Polską specjalnością jest obchodzenie prawa a nie trzymanie się litery prawa ,muszę przyznać ,że jesteśmy w tym dobrzy, czołówką światową, zróbmy mistrostwa świata obchodzenia prawa przynajmniej w tym będziemy ELITĄ Światową , to co robią word-y to zwykła zmowa cenowa i pogarda dla prawa, tak też powinni instruktorzy postępować przy zakupie samochodów

  3. Kraj w którym się bez przerwy i przy każdej okazji ,mówi się o przestrzeganiu prawa i praworządności , nie jest krajem gdzie prawo panuje nie jest krajem praworządnym. Takim krajem jest właśnie Polska. gdzie niema prawa i praworządności jeśli prawo jest to tylko dla malućkich i egzekwowane z cała surowością i konsekwencją o Boże kto nami rządzi i dokąd zmierzamy, jak tu żyć, czy Polska to wytrzyma?

  4. Pingback: vip 카지노

Dodaj komentarz