W piątek 13 stycznia Sejm uchwalił w III czytaniu ustawę o zmianie ustawy o kierujących pojazdami oraz ustawy - Prawo o ruchu drogowym, która wydłuża vacatio legis ustawy o kierujących pojazdami do 19 stycznia 2013 roku.

Nad nowelizacją burzliwie debatowano, a na ministerstwo spadła lawina krytyki za spychanie w całości winy na WORD-y. Na Sali nie było jednomyślności - blisko 40% głosujących opowiedziało się przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. PiS domagał się nie przesunięcia w czasie, lecz całkowitego uchylenia ustawy. Oprócz posłów tej partii przeciwko nowelizacji w zagłosowali również członkowie Ruchu Palikota. Ustawa została już przekazana prezydentowi i marszałkowi senatu. Jej wejście w życie zaplanowano na 10 lutego, czyli dokładnie na dzień przed dotychczasowym terminem wejścia w życie zasadniczej części ustawy o kierujących pojazdami.


red

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0