Nowe rozporządzenie do konsultacji

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Rządowe Centrum Legislacji przekazało do konsultacji publicznych projekt nowego rozporządzenia w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, opłat oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także stawek wynagrodzenia członków komisji.

Jest to projekt nowego aktu, który w całości zastąpiłby obowiązujące obecnie rozporządzenie. Zmiany nie są jednak rewolucyjne. Projekt dostosowuje zasady egzaminowania instruktorów do czerwcowych zmian w ustawie o kierujących pojazdami, uwzględniając fakt, że zgodnie z ustawą egzaminy powinny być przeprowadzane przy wykorzystaniu pytań zatwierdzonych przez ministra, a nie jak dotąd pytań zebranych w różne bazy zatwierdzane przez poszczególnych wojewodów.

Projekt zakłada również zniesienie wymogu zebrania grupy przynajmniej 20 osób do przeprowadzenia egzaminu. W projekcie znalazł się również nowy wzór wniosku o wpis do ewidencji. W przepisach przejściowych przewidziano utrzymanie ważności dokumentów wydanych na podstawie dotychczasowego rozporządzenia.

Projekt można przejrzeć tutaj:

 http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//520/12275503/12302617/12302618/dokument178457.pdf

 

 

Wasze komentarze (1)

  1. Czytam to rozporządzenie i coś mnie się nie zgadza. W załączniku nr 2 tabela nr 2 w zadaniu ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu jak chodzi o zatrzymanie przed końcem pasa ruchu dopuszcza się jedno opuszczenie pojazdu dla wykonania zadania tylko dla kategorii D1, D i T nie ma tu wypisanych kat. BE, CE, DE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.