Nowatorski pomysł: Egzaminy poza WORD-em

stanowiska egzaminacyjne WORD

Zdawanie egzaminów na prawo jazdy kat. A, A1, A2 oraz AM poza WORD-em? Taki pomysł ma Zielonogórski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz ośrodki szkolenia kierowców – informuje gazetalubuska.pl. Sprawa dotyczy nie tylko lubuskiego, ale i całego kraju.

Realizacja tego nowatorskiego pomysłu jest coraz bliżej. Spotkanie w tej sprawie zostało zorganizowane pod koniec czerwca w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Rafał Gajewski, dyrektor WORD Zielona Góra, rozmawiał z zastępcą Ministra Waldemarem Sługockim oraz Tomaszem Piętką, starszym specjalistą w Departamencie Transportu Drogowego.

– Pan Minister wykazał duże zrozumienie i poparcie dla tej idei, wsparł Nas w działaniach podejmowanych w tym kierunku za co już dziękujemy – powiedział portalowi gazetalubuska.pl Dariusz Waszkowiak, z ośrodka szkolenia kierowców Moto-Wiwa w Gubinie.

Jak podkreśla Dariusz Waszkowiak, sprawa nie dotyczy jednak tylko Gubina, ale całej Polski. Dlatego jest potrzebne poparcie dla tej idei.

Gdyby udałoby się zrealizować ten pomysł, to egzaminy praktyczne organizowane byłby na placach ośrodków szkolenia. Następnie kursant wyjeżdżałby kontynuować egzamin na ulicach miasta.

Nie obyłoby się jednak bez wizyty w WORD-zie. W ośrodku zdawalibyśmy teorię. 

red

Wasze komentarze (14)

    • Skoro WORD robi egzamin pojazdami i na placu OSK to po co jest instytucja WORD. To kolejny dowód, że WORDy są zbędnymi instytucjami. W tej chwili są to instytucje "państwowe" zatrudniające emerytowanych milicjantów, policjantów i wojskowych czyli żadnych fachowców. A państwo dba o 40 letnich emerytów policyjnych, milicyjnych i wojskowych. Tak jak w PRLu.
  1. Zdawalność zależna od profitów dla egzaminatorów. Gratuluje pomysłu powrotu do starych dobrych czasów czyli ( NIE DAŁEŚ TO NIE ZDAJESZ )!!!!!!
  2. Powodem zniechęcającym WORD do egzaminów to zdarzające się wypadki na kat A duże ryzyko,mała ilość chętnych do szkolenia i kosztowna infrastruktura wkrótce może się okazać że chętnie zrezygnują też z kat D to WORD -owi się nie opłaca i generuje straty ,ale dla OSK ma przynieść krociowy zysk .a ja chcę konfitury które WORD będzie bronił jak niepodległości.
    • Kolego jakie straty? Wordy maja na kontach bankowych nawet po 20 mln zlotych i nie wiedza co z tym zrobic. Jesli jakis word generuje straty to tylko dlatego, ze w cos przeinwestowal. Nie rob kolego z ludzi idiotow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.