Zdawanie egzaminów na prawo jazdy kat. A, A1, A2 oraz AM poza WORD-em? Taki pomysł ma Zielonogórski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz ośrodki szkolenia kierowców - informuje gazetalubuska.pl. Sprawa dotyczy nie tylko lubuskiego, ale i całego kraju.

Realizacja tego nowatorskiego pomysłu jest coraz bliżej. Spotkanie w tej sprawie zostało zorganizowane pod koniec czerwca w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.


Rafał Gajewski, dyrektor WORD Zielona Góra, rozmawiał z zastępcą Ministra Waldemarem Sługockim oraz Tomaszem Piętką, starszym specjalistą w Departamencie Transportu Drogowego.


- Pan Minister wykazał duże zrozumienie i poparcie dla tej idei, wsparł Nas w działaniach podejmowanych w tym kierunku za co już dziękujemy - powiedział portalowi gazetalubuska.pl Dariusz Waszkowiak, z ośrodka szkolenia kierowców Moto-Wiwa w Gubinie.


Jak podkreśla Dariusz Waszkowiak, sprawa nie dotyczy jednak tylko Gubina, ale całej Polski. Dlatego jest potrzebne poparcie dla tej idei.


Gdyby udałoby się zrealizować ten pomysł, to egzaminy praktyczne organizowane byłby na placach ośrodków szkolenia. Następnie kursant wyjeżdżałby kontynuować egzamin na ulicach miasta.

Nie obyłoby się jednak bez wizyty w
WORD-zie. W ośrodku zdawalibyśmy teorię. 


red

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0