NIK skontroluje system szkolenia kierowców

Krzysztof Kwiatkowski

Tak wynika z wystąpienia prezesa Naczelnej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego, która miało miejsce zaraz po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim.

– 35 proc. sprawców wypadków drogowych w Polsce to osoby, które dopiero co nabyły uprawnienia do prowadzenia pojazdu. W tym roku szczegółowo przebadamy sposób szkolenia kierowców – zapowiedział Kwiatkowski. Dodał, że sprawdzane będzie m.in. to, „czy elementy, związane z zagrożeniem dotyczącym prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, są wystarczająco obecne na tych szkoleniach”.

Więcej na ten temat w lutowym numerze „Szkoły Jazdy”.

mp

17 komentarzy do “NIK skontroluje system szkolenia kierowców”

1. Ale bzdury jakie elementy zajmijcie się naprawdę tym co ważne albo całą ustawą bo nadaje się do kosza .Co raz to nowe pomysły które nie przynoszą żadnych postępów, co z tymi posłami jest nie tak zastanawiam się?

2. Heh… i dalej będą przychodzić ludzie na egzaminy, którzy w ogóle nie powinni być egzaminowani. Przykład. Pan na kat. C. Na egzaminie na placu nie zdał. Sam przyznał, że po 5 godzinach szkolenia usłyszał, że świetnie jeździ i wcale nie musi się szkolić 😀 Albo np. przychodzą ludzie, którzy dopiero od egzaminatora słyszą, że mają ograniczenie i muszą mieć na nosie okulary. A całe szkolenie jeździli bez szkiełek 😀 Powiem jak Owsiak. Ludzie! Oszaleliście! Polska! Oszaleliście! 😀

1. WORDowca mogą zwolnić. To też nie jest tak pięknie jak to niektórzy opisują. I wyobraź sobie, że doskonale znam prawa rynku. Dlatego nie mogę sobie wyobrazić jak można zrobić szkolenie na kat. B za 700-800 zł. Niestety prawa rynku powodują w tym przypadku masowy wysyp ludzi, którzy nie potrafią np. wyjechać z placu przy podejściach kilka i kilkanaście razy. Nie u wszystkich ale u większości rządzi kasa a nie chęć dobrego wyszkolenia.

1. Lepiej niech NIK skontroluje tą całą górę co siedzi w warszawce i robi aby nic nie robić , brać kasę za nic i robić tylko zamęt i ferment .No przecież jakoś trzeba kolesiostwo bronić a szukać winy na dole.

2. 899 na gruoponie?Ostatnio Koledzy byłem w Zamościu i tam 800zł to normalna cena za kurs kat.B więc gdzie tu logika? Jak oni to robią że im się opłaca szkolić?I Zamość to nie jedyne miasto z takimi cenami.

1. Ja pi….le rzeczywiście.A nawet mniej mają – np.Quattro 790 pln za B. To chore miasto..Ja u siebie mam ponad 2 razy tyle za kat.B i nie zarabiam, więc pytam – czy tam w Zamościu auta jeżdżą na mocz? Panowie instruktorzy z Zamościa ile macie na godz.? 5 pln? czy może 7….To w BOK-u płacą lepiej ( skrót od Biuro Ochrony Biedronki ).Zacznijcie się k…szanować!

1. Właściciele OSK gdzie cena jest poniżej 900 zł to powinni na ministra finansów kandydować, bo za tak małe pieniądze robią tak wspaniałe kursy na prawo jazdy. Jeżeli OSK ma własny plac, salę wykładową np. na dużym podwórku przy domu to wiadomo, że ma mniejsze koszty, ale dlaczego obniża cenę, przecież mógłby taki OSK zarobić więcej!

2. Pingback: fernsehgrößen

3. Pingback: pgslot