NIK poinformowała, że w drugim i trzecim kwartale tego roku będzie realizowała kontrolę, która ma odpowiedzieć na pytanie, czy system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców funkcjonuje w sposób adekwatny do potrzeb obywateli i organów państwa.

Jeszcze wcześniej, bo w pierwszych miesiącach 2016 r. NIK skontroluje starostwa powiatowe. Celem jest sprawdzenie, czy te jednostki prawidłowo i skutecznie wypełniają funkcję organu dopuszczającego pojazdy do ruchu. Najwyższa Izba Kontroli zbada także działania organów zarządzających przejściami kolejowo-drogowymi.


Całkiem niedawno, bo pod koniec zeszłego roku NIK opublikowała raport na temat systemu szkolenia i egzaminowana kandydatów na kierowców. Możemy tam znaleźć dużo cierpkich uwag skierowanych w stronę WORD-ów, urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz ośrodków szkolenia kierowców.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0