NIK skontroluje CEPiK

NIK poinformowała, że w drugim i trzecim kwartale tego roku będzie realizowała kontrolę, która ma odpowiedzieć na pytanie, czy system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców funkcjonuje w sposób adekwatny do potrzeb obywateli i organów państwa.

Jeszcze wcześniej, bo w pierwszych miesiącach 2016 r. NIK skontroluje starostwa powiatowe. Celem jest sprawdzenie, czy te jednostki prawidłowo i skutecznie wypełniają funkcję organu dopuszczającego pojazdy do ruchu. Najwyższa Izba Kontroli zbada także działania organów zarządzających przejściami kolejowo-drogowymi.

Całkiem niedawno, bo pod koniec zeszłego roku NIK opublikowała raport na temat systemu szkolenia i egzaminowana kandydatów na kierowców. Możemy tam znaleźć dużo cierpkich uwag skierowanych w stronę WORD-ów, urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz ośrodków szkolenia kierowców.

jaz

7 komentarzy do “NIK skontroluje CEPiK”

1. Podobno w Polsce jest armia świetnych informatyków.Pytam wobec tego, dlaczego ,mimo iż panstwo polskie wydało grube miliardy na systemy informatyczne, to ciągle wychodzi z tego ch. d. i k. k.Pewnie powinno się to pisać z dużej litery .Moim zdaniem jest to wina równie pysznych co żałosnych elit.Przecież CEPIK to fragmencik większej całości.

2. Prośba do właścicieli OS,ów Dlaczego nie zgłaszacie na EPUAP zapotrzebowania na przekazywanie informacji o szkoleniach okresowych do CEPIK. Znacznie ułatwiłoby to nam życie. Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić proszę kontaktować się ze mną na FB. Mój profil: Jakub Złotopolski

1. Pingback: aksara178

2. Pingback: Purchase Blackberry Dream Online NZ