Sześć mandatów, dziesięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych oraz instruktor na "podwójnym gazie" - to efekt weekendowych działań zachodniopomorskiej drogówki pod nazwą „Nauki Jazdy".

Policjanci zespołu kontroli Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie przeprowadzili drobiazgowe kontrole samochodów nauki jazdy. W ciągu kilku godzin sprawdzono 29 pojazdów. Do najczęstszych usterek można było zaliczyć niesprawne układy kierownicze i hamulcowe, braki w oświetleniu oraz nadmiernie zużyte opony. Funkcjonariusze nałożyli sześć mandatów karnych, pouczyli jedenastu instruktorów i zatrzymali dziesięć dowodów rejestracyjnych.


Nie obyło się jednak bez mocniejszych akcentów. Policjanci zmuszeni byli do przerwania nauki jazdy pewnej kursantce. Wszystko przez nieodpowiedzialnego instruktora, który po przeprowadzeniu badania trzeźwości miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0