Frankfurter Allgemeine Zeitung donosi, że w Niemczech rośnie liczba niezdanych egzaminów teoretycznych i praktycznych. Jak taki trend tłumaczą tamtejsi branżowcy? Wskazują, że do egzaminu podchodzi coraz więcej osób, które nie znają dobrze języka niemieckiego.

W 2017 r. zdawalność egzaminu teoretycznego w Niemczech wyniosła 63,2 proc, a praktycznego - 71,9 proc. Jednak rok wcześniej wyniki były jeszcze lepsze. Zdawalność teorii wyniosła 65,2 proc., praktyki - 73,4 proc. Pod uwagę brane były wszystkie kategorie prawa jazdy.


A jak sprawa wygląda z najpopularniejszą kategorią B? Podobnie, wyniki także się pogarszają. W zeszłym roku zdawalność teorii to 66 proc. (w 2016 r. - 67,3 proc.), praktyki - 60,1 proc. (w 2016 r. - 62,4 proc.).


Dlaczego tak się dzieje? Na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung Gerhard von Bressensdorf, przewodniczący związku zrzeszającego właścicieli nauki jazdy uważa, że ma to związek z powiększającą się liczbą kandydatów na kierowców, dla których język niemiecki nie jest językiem ojczystym.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Koszyk jest pusty
Razem
0,00 
0