Wiesław Wyżycki, szef OSK „Tęcza”, apeluje ws. zmiany samochodów egzaminacyjnych w WORD Warszawa (w przetargu wybrano suzuki swift).

Apeluję do wszystkich Szefów OSK i Instruktorów Nauki Jazdy! Wszyscy zajmujemy się szkoleniem kandydatów na kierowców. Chcemy robić to dobrze i uczciwie. Wielu z nas wdraża nowoczesne metody szkolenia i środki dydaktyczne. Od wielu lat nadążamy również za ciągłą zmianą pojazdów na egzaminach państwowych wybieranych przez WORD-y. Ale wszystko ma jakieś granice! Co 3 lata zmiana! Ostatnio po półtora roku nastąpiła zmiana na toyotę 6-biegową! Wszyscy bierzemy na auta kredyty lub leasingi. Nie trzeba być wielkim ekonomistą, aby stwierdzić, że powinniśmy tymi autami szkolić co najmniej 4 - 5 lat! Odbywa się to kosztem OSK. Zadajmy sobie pytanie: Dlaczego my - szefowie OSK i instruktorzy - gonimy WORD-y i ich pojazdy egzaminacyjne?!!! Przecież naszym zadaniem jest szkolenie przyszłych kierowców!!! To my decydujmy na jakich autach chcemy szkolić!!! To my szkolimy, a nie WORD-y!!! Niech WORD-y egzaminują nawet na mercedesach - a my szkolmy w swoich OSK na autach przez nas wybranych!!! Dopiero wtedy zaczniemy zarabiać należne nam pieniądze, a nadwyżki inwestować w rozwój. To od nas zależy poziom szkolenia - nie od WORD-u! Jeśli nauczymy kursanta na toyocie, to i na suzuki zda egzamin, a z deską rozdzielczą i przełącznikami zapozna się kursant w wybranym salonie - nawet zorganizujmy wycieczkę do salonu.


Panie i Panowie! Najwyższy czas brać sprawy w swoje ręce!!! Ministerstwo, czy WORD-y, nie wyjdą nam naprzeciw. Pilnujmy swoich interesów!!! Nie zmieniajmy pojazdów! Nasze toyoty to nowe auta i jak zwykle stracimy duże kwoty na wymianie! Zajmijmy się szkoleniem kierowców, a nie wymianą pojazdów! Koleżanki i Koledzy - znowu zarabia wybrany dealer i WORD, a nie my!!! Pokażmy wreszcie, że jesteśmy coś warci! Bo na razie nikt się z nami nie liczy, pomimo licznych stowarzyszeń nikt nie wpadł na jakże prosty pomysł: „RóBMY SWOJE” (słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego). Pomyślcie, jaki komfort psychiczny i finansowy! (to ja decyduję, co i kiedy kupuję! To ja szkolę! A wy egzaminujcie nawet na lexusach, mercedesach i innych). Pozdrawiam i czekam na pozytywny odzew z Waszej strony. Mam nadzieję, że mój apel skłoni Was do konstruktywnych wniosków i refleksji na temat naszej przyszłości.


Słowa poparcia można przesyłać na ades redakcji: [email protected]

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0