Od 1 stycznia usługi szkolenia na kategorie B, C, D i E będą zwolnione od podatku VAT! 23-procentowy podatek będzie obowiązywał na szkolenia na kategorię A - to oficjalna interpretacja przepisów Ministerstwa Finansów.

To oznacza, że właściciele ośrodków szkolenia kierowców, a przede wszystkim kursanci mogą odetchnąć z ulgą. W nadchodzącym roku kursy na prawo jazdy na najbardziej popularną kategorię B, a także kategorie zawodowe (C, D i E) nie podrożeją. Ministerialna interpretacja przepisów dotyczących szkolenia kierowców zapisanych w nowelizacji ustawy o VAT-cie znalazła się w odpowiedzi na interpelację posła Jerzego Materny.


W odpowiedzi Ministerstwa Finansów czytamy:


Szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kategorii C, D i E są usługami kształcenia zawodowego. Również usługi szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kategorii B, z uwagi na fakt, iż jest to obecnie jeden z podstawowych wymogów, jakie stawia się kandydatom do pracy na różne stanowiska, należy uznać za kształcenie zawodowe”.


I dalej:


„Od 1 stycznia 2011 r. usługi szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kategorii B, C, D i E, będą zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług".


Zdrożeją za to kursy na motocykl. Zdaniem MF, szkolenia na kategorię A nie można uznać za kształcenia zawodowe.


mur


W załączeniu interpretacja MF.


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0