Najlepszy instruktor w Małopolsce

Tomasz Barnaś (OSK „Melba”) i Michał Nycek (OSK „Góral”) będą reprezentować Małopolskę podczas ogólnopolskiego konkursu „Instruktor Roku 2010”. Finał już 12 czerwca w Białymstoku.

Małopolskie eliminacje odbyły się w niedzielę 16 maja na terenie Małopolskie Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Wzięło w nich udział 36 instruktorów i 8 instruktorek (!) z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Bochni, Oświęcimia, Nowego Targu, Brzeska, Mszany Dolnej i Limanowa. Instruktorzy rywalizowali w siedmiu konkurencjach: testy, pierwsza pomoc, próba stewarda, jazda na trolejach, Zawisza Czarny, sir Lancelot, przekaz poleceń. Najlepszym instruktorem w Małopolsce został Tomasz Barnaś (OSK „Melba” w Krakowie). Drugie miejsce zajął Michał Nycek (OSK „Góral” w Nowym Targu), a trzecie Jarosław Borczuch (OSK „Jurex” w Tarnowie). Dwaj pierwsi będą reprezentować Małopolskę podczas finału w Białymstoku. Zwycięzca otrzymał Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego oraz pas „Złota Elka”. Za drugie i trzecie miejsce instruktorzy otrzymali odpowiednio srebrną i brązową „elkę”.
– Najlepszy instruktor będzie mógł przykleić złoty pas do swojego samochodu i jeździć z nim przez rok – mówi Wiesław Kądziołka, wicedyrektor MORD-u w Nowym Sączu. – Nagrodę przyznaliśmy po raz pierwszy. Zależy nam na tym, by promować najlepszych instruktorów. To ważnie pod względem wizerunkowym dla szkoły jazdy i instruktora.

W finale ogólnopolskiego konkursu w Białymstoku o tytuł najlepszego instruktora powalczy 30 instruktorów/instruktorek z całego kraju. W sobotę 12 czerwca, na terenie Polskiego Związku Motorowego, szkoleniowcy będą rywalizować w sześciu konkurencjach. Na początek zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. Pytania będą dotyczyć warunków technicznych pojazdu, zasad ruchu drogowego oraz zasad szkolenia kandydatów na kierowców. Na rozwiązanie testu będą mieli 20 minut. Kolejną konkurencją będzie pomoc przedlekarska. Następnie wezmą udział w próbie stewarda. Instruktorzy przejadą samochodem pomiędzy pachołkami z piłeczką umieszczoną na talerzu na masce pojazdu. Następna konkurencja to próba Lancelota  czyli przejazd pojazdem z zamocowaną lancą z prawej jego strony i zbieranie kółek zawieszonych na statywie. Na koniec instruktorzy będą musieli przejechać trolejami po wyznaczonej trasie i wezmą udział w wyścigu gokartów. Poszczególne konkurencje praktyczne rozegrane zostaną jednocześnie dla wszystkich grup zawodników. W południe zaplanowano pokaz jazdy motocyklami dla publiczności i VIP-ów. W konkursie mogą wziąć udział instruktorzy, pracujący w ośrodkach szkolenia kierowców, zrzeszeni w regionalnych stowarzyszeniach. Każde regionalne stowarzyszenie może wystawić maksymalnie dwóch instruktorów. Zwycięzca oprócz tytułu Instruktora Roku 2010 otrzyma puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Celem konkursu Instruktor Roku 2010 jest integracja środowiska szkoleniowego, instruktorów i wykładowców oraz działaczy zajmujących  się problemami związanymi ze szkoleniem kandydatów na kierowców w całym kraju. Organizowane sympozjum ma na celu podniesienie poziomu szkolenia przyszłych uczestników ruchu drogowego oraz poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach a także wymianę poglądów na temat kultury na drodze.

Organizatorami konkursu są: Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców w Białymstoku, Prezydent Miasta Białegostoku, Polski Związek Motorowy – WORD Białystok, Łomża, Suwałki.

Mikołaj Radomski

 

Wyniki eliminacji w konkursie „Instruktor Roku 2010” w Małopolsce (kolejność według zajętych miejsc):

1. Barnaś Tomasz
2. Nycek Michał
3. Borczuch Jarosław
4. Rolnicki Marcin
5. Rosek Sławomir
6. Dzioboń Przemysław
7. Senderek Grzegorz
8. Sowiński Paweł
9. Zimoń Krzysztof
10. Woźny Artur
11. Kuźma Dariusz
12. Cempiel Jan
13. Kubala Piotr
14. Basiaga Łukasz
15. Wąż Grzegorz
16. Prochownik Marcin
17. Gardeła Zofia
18. Ogonek Ewelina
19. Frankiewicz Sabina
20. Kukulski Paweł

6 komentarzy do “Najlepszy instruktor w Małopolsce”

  1. Pingback: superkaya88

  2. Pingback: ซิเดกร้า

  3. Pingback: pineapple express toronto

  4. Pingback: Codeless Testing Tools

  5. Pingback: read this post here

Dodaj komentarz