Nadchodzi rewolucja w testach na prawo jazdy

test

Szykują się wielkie zmiany w testach na prawo jazdy – donosi „Rzeczpospolita”. Pytania będą ujęte w testy jednokrotnego wyboru, nie będzie natomiast czasu na poprawienie odpowiedzi. Ministerstwo Infrastruktury jest przekonane, że nowe testy poprawią bezpieczeństwo.

– Dzisiejsze testy się już zużyły – przekonuje „Rzeczpospolitą” Tomasz Matuszewski z warszawskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Jak dodaje egzaminowany ma 25 minut, by przeanalizować, która odpowiedź jest prawidłowa i jak się w danej sytuacji zachować. – Na drodze decyzję trzeba podjąć w kilka sekund – podkreśla.

Nowe egzaminy będą obowiązywały od lutego 2012 r. Odpowiedzi będą konkretne (tak lub nie), bez szansy na powrót do wcześniejszego pytania i poprawienie odpowiedzi. – Nie ma tu możliwości manewru – mówi „Rz” Jędrzej Wasyłkowski, specjalista od bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przyszłych zdających egzamin na prawo jazdy, może uspokoić fakt, iż zakres pytań stanowiących bazę się nie ulegnie zmianie.

źródło: Rzeczpospolita

 

4 komentarze do “Nadchodzi rewolucja w testach na prawo jazdy”

  1. Rewolucję to mamy w ustawie o kierujących. Nieprzemyślane przepisy, biurokracja i masa dodatkowych zadań dla Wydziałów Komunikacji i Dróg. W tym kraju się nie upraszcza, w tym kraju się komplikuje!

  2. Czy czasem nie pomylono właściwości egzaminu.To teoria nie praktyka,od weryfikacji zachowań mamy egzamin praktyczny.Może aby być konsekw.powinni z prędkością 80 km na godzinę wrzucać egzaminowanego na monitor i ścianę stojącą za nim,aby oddać realizm podjętej błędnej decyzji?

  3. Pingback: Online medicatie kopen zonder recept bij het beste Benu apotheek alternatief in Amsterdam Rotterdam Utrecht Den Haag Eindhoven Groningen Tilburg Almere Breda Nijmegen Noord-Holland Zuid-Holland Noord-Brabant Limburg Zeeland Online medicatie kopen zonder r

  4. Pingback: นักสืบเอกชน

Dodaj komentarz