Na wczasy po prawo jazdy

Zbliżają się wakacje i wiele ośrodków szkolenia wzbogaca swoje oferty o możliwość zdobycia prawa jazdy na zorganizowanych w tym celu obozach i wczasach. Czy zawsze jest to korzystne dla kursanta?

Od tego typu ofert aż roi się w ostatnim czasie na witrynach internetowych. Przeznaczone są one dla osób, które pragną wykorzystać wakacje lub urlop na zdobycie uprawnień do kierowania pojazdem. – Często z takich wyjazdów korzystają maturzyści – mówi właścicielka jednego z ośrodków, który prowadzi wczasy z prawem jazdy. – Rodzice traktują wysłanie dziecka na taki kurs jako nagrodę po dobrze zdanym egzaminie maturalnym. Takich osób jest sporo. Ogólnie zasada jest taka, że osoby, które chcą po prostu gdzieś wyjechać na wakacje, mogą jednocześnie zrobić sobie kurs prawa jazdy, a osoby, którym zależy na kursie, mogą jednocześnie wypocząć na wczasach.

Zdaniem przedsiębiorców organizujących takie wyjazdy plusami wczasów z kursem prawa jazdy są takie elementy jak intensywność szkolenia czy dostęp do fachowców (są tu oni stale dostępni i mogą na bieżąco pomagać w problemach kursantów). Ponadto dostęp do placu manewrowego czy komputerów, na których można rozwiązywać testy, jest z pewnością większy niż podczas tradycyjnego szkolenia. Atutem będzie tu również możliwość skorzystania z różnego rodzaju form wypoczynku, które oferuje ośrodek. W ofercie jednego z nich znaleźliśmy, oprócz możliwości skorzystania z rowerów, grilla czy innych atrakcji gospodarstwa agroturystycznego, również loty widokowe samolotem.

Czy wśród tych wszystkich atrakcji jest jeszcze miejsce na solidną naukę? Takie wątpliwości pojawiły się w wypowiedziach kilku naszych rozmówców. – Myślę, że ta forma szkolenia nie sprzyja jego jakości – mówi pan Piotr, instruktor z Warszawy. – Zakładając, że taki wyjazd trwa tydzień lub nawet dwa, młody człowiek musi spędzać za kółkiem po 4-6 godzin dziennie, a przecież nie jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Do tego jeszcze przez tyle samo godzin trzeba się skupiać codziennie na wykładach, czemu nie sprzyjają atrakcje towarzyszące tym wyjazdom. Wiedzy teoretycznej na kursie prawa jazdy jest sporo i nie jest ona łatwa do przyswojenia, a młodzież w wakacje po pierwsze jest zmęczona po zakończonej nauce w szkole, a po drugie psychicznie nastawiona jest na wypoczynek.

Jak widać, zdania na temat wczasów z prawem jazdy są podzielone. Przed podjęciem decyzji o poszerzeniu swojej oferty warto zastanowić się, czy istotnie będzie to zgodne z przepisami i czy nasz klient, czyli kursant, będzie po tego typu szkoleniu dobrym kierowcą, a to przecież jest głównym celem szkolenia.

mp

19 komentarzy do “Na wczasy po prawo jazdy”

     1. To musiało chyba codziennie padać, ze nie wychodziliście z zajęć. moja siostera też była na takim kursie i szkolenie musiała zrobić na nowo. A 1,5 tyiaczka zapłaciła. Była gdzieś pod Ostródą. W agroturystyce. Ogniska kończyły się po 3 nad ranem.

      1. Ja myślę że była na wczasach, a nie na kursie. Nazwa mówi wczaso-kursy. Wczasy to oznacza poza domem. Kurs ciężka praca przez 3 tygodnie.

      2. Potwierdzam to . Są osoby, które wiedzą że na wczaso-kursach nie ma taryfy ulgowej. Powiedziałbym nawet, że są to wczasy dla pracowitych.

       1. Kurs 14 dniowy jest niezgodny z obowiązującymi przepisami. Prawo jazdy zdobyte tą drogą powinno być odbierane .

       2. Przecież to jest niewykonalne zgodnie z prawem. Każdy kto zna się na szkoleniu kierowców widzi od razu przekręt. No ale zgodnie z zasadą, że papier wszystko przyjmie, towarzystwo płaci kasę i dobrze się bawi (uciechy opisane w poprzednich postach).

       3. test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości komentarza test długości

       4. Pingback: Study in Africa

       5. Pingback: โรงแรมเชียงคาน

       6. Pingback: Dan Helmer

Dodaj komentarz