MSWiA o CEPiK-u: Termin powinien zostać przesunięty!

– Obecny poziom zaawansowania prac nad wdrożeniem systemu CEPiK 2.0 wskazuje na poważne ryzyka, z którymi wiązałoby się uruchomienie nowego systemu z dniem 4 stycznia 2016 r. – informuje “Szkołę Jazdy” wydział prasowy MSWiA.

MSWiA uważa, że priorytetem jest zapewnienie prawidłowej obsługi spraw obywatelskich w skali całego kraju.

– Należy mieć przy tym na względzie, iż do uruchomienia zmienionych rozwiązań pozostaje 41 dni, zaś na dzień dzisiejszy do wydania pozostają w dalszym ciągu kluczowe dla tego procesu akty wykonawcze do ustawy Prawo o ruchu drogowym, pozostające zarówno w gestii ministra właściwego do spraw wewnętrznych, jak i innych resortów. Dlatego MSWiA rekomenduje przesunięcie daty wdrożenia systemu w życie – informuje wydział prasowy.

red

 

Wasze komentarze (7)

  1. Wczoraj jedna z ogólnopolskich rozgłośni radiowych podała, że wg MI przepisy dotyczące CEPIKu (m.in. obowiązek szkoleń w ODTJ) zostaną przesunięte kolejny raz o pół roku lub rok, natomiast wejdzie w życie przepis o tzw. "zielonym listku". Bez komentarza ...
  2. Ja jestem za dalszą pracą nad cepikiem zanim go wdrożą minie kolejne 5 lat spokoju i o ten spokój tu chodzi. Informatycy muszą zarabiać po to ten system stworzyli, jestem na 100% pewien że zamiast obniżenia zatrudnienia to ono wzrośnie , koszt obsługi będzie znaczny , po co to wszystko jest potrzebne To jest tak jak z WORD kiedyś do obsługi egz. w woj. wystarczyło 3 urzędników a dzisiaj w WORD 33 urzędników .

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.