Motorowery i obuwie. Jest projekt rozporządzenia

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Trwają prace nad nowym rozporządzeniem w sprawie egzaminowania. Określenie „nowe” zostało jednak użyte nieco na wyrost w odniesieniu do projektu, w którym w większości powtórzono przepisy aktualnie obowiązującego aktu.

Nowe rozporządzenie ma zapewnić zgodność z aktualnym brzmieniem dynamicznie ewoluującej ustawy o kierujących pojazdami. Wśród różnic w stosunku do dotychczasowego rozporządzenia warto zwrócić uwagę na:

– zmiany w zasadach egzaminowania na kategorię AM. Chodzi o skrócenie minimalnego czasu trwania części praktycznej oraz możliwość przeprowadzania przez WORD egzaminu poza swoją siedzibą, np. w szkołach. Ma to poprawić dostępność do uzyskiwania uprawnień tej kategorii.

– zmiany w zakresie egzaminów motocyklowych, obejmujące m.in. usunięcie nieprzystającego do dzisiejszych realiów wymogu, żeby obuwie motocyklisty na egzaminie było sznurowane, ale również korekty w zadaniach na placu manewrowym. Ze „Slalomu wolnego” wyodrębnione ma zostać zadanie „Jazda po łukach w kształcie cyfry 8”.

Projekt został wysłany do konsultacji społecznych.

rb

Wasze komentarze (2)

  1. W chwili obecnej nie zapisu że obuwie ma być sznurowane, jest że ma być WIĄZANE a to duża różnica. Proponowana zmiana to - obuwie typu motocyklowego, czyli przegięcie w drugą stronę. Kajtek zdający na skuterku będzie musiał sobie takie buciki kupić żeby przyjść w nich na egzamin a później już ich nigdy nie założy. Zostaje pożyczyć od kolegi ale ten wcale nie musi mieć takiej samej stopy co Kajtek. Zapis który jest obecnie nie jest zły ale część ludzi z branży widzi w tym zapisie tylko sznurowane trampki.
  2. Projekt dopiero ukazał się a konsultacje tylko do 13 czerwca 2015 r. przecież to kpina ze strony Ministerstwa!!! Co to za zmiany w rozporządzeniu tylko kosmetyczne!!! Poprostu kpina !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.