Trwają prace nad nowym rozporządzeniem w sprawie egzaminowania. Określenie „nowe” zostało jednak użyte nieco na wyrost w odniesieniu do projektu, w którym w większości powtórzono przepisy aktualnie obowiązującego aktu.

Nowe rozporządzenie ma zapewnić zgodność z aktualnym brzmieniem dynamicznie ewoluującej ustawy o kierujących pojazdami. Wśród różnic w stosunku do dotychczasowego rozporządzenia warto zwrócić uwagę na:


- zmiany w zasadach egzaminowania na kategorię AM. Chodzi o skrócenie minimalnego czasu trwania części praktycznej oraz możliwość przeprowadzania przez WORD egzaminu poza swoją siedzibą, np. w szkołach. Ma to poprawić dostępność do uzyskiwania uprawnień tej kategorii.


- zmiany w zakresie egzaminów motocyklowych, obejmujące m.in. usunięcie nieprzystającego do dzisiejszych realiów wymogu, żeby obuwie motocyklisty na egzaminie było sznurowane, ale również korekty w zadaniach na placu manewrowym. Ze „Slalomu wolnego” wyodrębnione ma zostać zadanie „Jazda po łukach w kształcie cyfry 8”.


Projekt został wysłany do konsultacji społecznych.


rb

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0